Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​KENTİMİN MODERATÖRÜYÜM

İmamoğlu: Bu kadar büyümüş kentlerde, bu kadar iyi yetişmiş insanın olduğu yerlerde tek bir kişinin, yani belediye başkanının, tek başına kenti yönetmesi hiç akıllıca olmaz. Ben bu kentin tek bileni değil, kentimin moderatörüyüm.

14 Ara 2017

​Bir asra yakındır işgal altında ve her türlü hukuksuzluğa sahne olan İslam dünyasının ilk kıblesi Kudüs'ün, Siyonist idare ve yardakçıları tarafından başkent ilan edilmesini asla kabul etmiyoruz ve etmeyeceğiz. Uluslararası hukuka tamamen aykırı olarak alınan bu kararın, telafisi imkânsız sonuçlar doğuracağı açıktır. 1900'lü yılların başından bu yana giderek katmerleşen bu işgal hareketi, sadece Ortadoğu'yu değil, tüm dünya barışını tehdit etmekte iken, atılan bu son adım açıkça ateşle oynamaktır.

09 Ara 2017

Güder: 6500 üyesi olan, her ay 1600 öğrenciye burs veren bir derneğiz. Biz gençlerimize çok önem veriyoruz. Onların eğitimleri için burs sağlarken bununla birlikte Hatay'ın ekonomik, stratejik, lojistik konumu dolayısıyla yerli otomobilin Hatay'da üretilmesi için, başta Hatay Valimiz, milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız, rektörlerimiz, oda başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, sanayicilerimiz kısacası Hatay'ın tüm dinamikleri ile bir seferberlik başlatmalıyız. Hatay'dan Ortadoğu'ya bir 
kapı açılmak isteniyor, biz burada halkı istihdam ederek ekonomik açıdan güçlendirmeliyiz.

28 Kas 2017

Geçtiğimiz hafta yaptığımız bir haber gündemi bir hayli sarstı: CHP'li Büyükçekmece belediyesinin kamuoyunda Albatros Parkı olarak bilinen alanı bölge halkının itirazına rağmen imara açması ile ilgili olarak Belediye Başkanı Hasan Akgün ve encümen üyelerine soruşturma açılmasına izin verildi.

27 Kas 2017

Tunceli Hozat Belediye Başkanı Celaleddin Polat...

21 Kas 2017

Amerika'da sivil toplum örgütleri ile görüştük. En önemli görüşmemiz Amerika Ticaret Bakanlığı ile oldu. Onlara Türkiye ile yaşadıkları vize sorunun neler doğuracağını anlattık. Ayrıca ticari ilişkilerinin olduğu diğer ülkelerin kafalarında, "NATO ve stratejik ortağı Türkiye ile ABD böyle bir vize sorunu yaşayabiliyorsa, bizlerle daha büyük sorunlar çıkabilir" sorusunun oluşabileceğini belirttik. Ve de ABD'nin marka değerinin ciddi zarar görebileceğini vurguladık. Konuya bu açıdan bakmalarını sağladık.

20 Kas 2017

Öztürk: Tekstilin ihracata katkısı çok büyük. Tarımın ihracata katkısı ile tekstil ve hazır giyimin ihracata katkısını değerlendirdiğimizde neden bir tekstil bakanlığı Türkiye'de yok diyorum. Kesinlikle olması gerekiyor.

17 Kas 2017

Geleceğin kentleri yada kentlerin geleceğini düşünürsek, artık şehirler birbiriyle yarışıyor.

13 Kas 2017