BAĞDAT, ERBİL, MUSUL VE KERKÜK'TE KÜLTÜR DİPLOMASİSİ

Türkiye son yıllarda diplomasi anlamında büyük çalışmalar yapıyor. Geçtiğimiz yıl başlayan Rusya-Ukrayna savaşı ile Türkiye'nin başlattığı özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel çabası ile iki ülkeyi bir araya getirme çabası dünya barışı adına çok önemliydi.

Cumartesi 14 Ocak 2023 02:30
TÜRKİYE'SİZ AB GÜVENLİĞİ OLMAZ

Kısa süre sonra Türkiye adına Brüksel'de AB Daimî Temsilciliği görevini üstlenecek olan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği (AB) Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ile, Brüksel'deki yeni görevine başlamadan önce Ankara'da 2022 yılı Türkiye AB ilişkileri ve Türkiye'nin AB sürecindeki güncel gelişmeleri değerlendirdiği bir buluşma gerçekleştirdik.

Salı 27 Aralık 2022 08:35
BAŞÖRTÜSÜNE ANAYASAL GÜVENCE "SORUN VARSA ÇÖZÜLMELİ"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başörtüsüne yönelik Anayasa değişikliği teklifine ilişkin, "Türkiye'de eğer böyle bir sorun varsa, sorunun tümüyle çözülmesi gerektiğine inanan birisiyim." dedi.

Çarşamba 14 Aralık 2022 12:25
İLTERİŞ KUTLUK KAĞAN'IN ÇAĞRISI 

Uluslararası Türk Akademisi ile Moğol Bilimler Akademisi Arkeoloji Enstitüsü iş birliğinde Moğolistan'ın Ötüken bölgesinde yürütülen bilimsel kazı çalışmaları sonucunda Göktürk Devleti'nin hükümdarları Bilge Kağan ve Kül Tigin'in babası İlteriş Kağan'ın külliyesi ile yazıtı yakın zamanda bulunmuştu.

Cuma 07 Ekim 2022 00:00
YOLU SANATTAN GEÇEN HERKESLE BİR GÜN BİR ŞEHİRDE BULUŞACAĞIZ

Beyoğlu Kültür Yolu festivali ve Başkent Kültür Yolu festivalleri ile başlayan sanat festivallerine ilk defa Çanakkale'de yapılan Troya Kültür Yolu festivali ile Kültür ve Turizm Bakanlığı adeta gövde gösterisi yaptı.

Perşembe 29 Eylül 2022 02:30
GÖNÜL DİPLOMASİMİZ DEVAM EDİYOR

Arnavutluk Tiran'dayım.

Perşembe 14 Temmuz 2022 02:30
GERÇEK ANLAMDA BİR ZEHİRLE KARŞI KARŞIYAYIZ

Türkiye açısından büyük bir tehlikeyi konuşmak üzere İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile buluştuk.

Cumartesi 11 Haziran 2022 02:50
GABAR'DA CUDİ'DE RAKET SESLERİ

Cudi Dağı'nın binlerce yıllık tarihi, Hz. Nuh'un gemisini misafir eden, bu vesileyle birçok medeniyeti barındıran bir şehirdeyiz.

Pazar 22 Mayıs 2022 02:45