Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK YEŞİL ALANINA SAHİBİZ

Ankara Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak: Bizler fark yaratan, insana dokunan ve şehri insanıyla imar eden bir anlayışın uygulayıcısıyız. AK Parti belediyeciliği, hizmet belediyeciliği ile milletimizin gönlünde yer edinmiştir. Her vatandaşımıza hizmet götürüp belediyeciliğin gereklerini yerine getirirken, geleceğe de yatırım yapıyor, şehri adeta yeniden inşa ediyoruz. İnşa ederken de yeşil alanı her geçen gün artırıyoruz. Türkiye'nin en büyük yeşil alanına sahip ilçeyiz. Keçiören bizim sevdamız...

21 Eki 2017

Şahin: Etrafımızdaki ateş çemberinden etkilenmemek mümkün olmuyor, Gaziantep modeli aslında Türkiye modeli oldu. Türkiye açık kapı politikası uygulayarak, binlerce insanı hayatta tuttu. Canlar yanmasın dedik, büyük bir fedakarlık yaptık. Sınırlarımıza gelen konuklarımıza kapımızı, soframızı ve yüreğimizi açtık.

09 Eki 2017

Yaşar: 30 Mart sabahında sosyal belediyeciliğin gerçek anlamda yaşatarak "Yenimahalleli" ruhunun her geçen gün daha da güçleneceğini herkese gösteriyoruz. Tek amacım halkımızı Yenimahalleli kimliği altında buluşturmak ve ilçemizi Ankara'nın gözde ilçelerinden biri yapmaktı.

06 Eki 2017

Siyasi yaşamına 1994 yılında Refah Partisi Kazan Gençlik Kolları Başkanı olarak başlayan Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Fazilet Partisi ve daha sonra da AK Parti kurucu ilçe başkanlıkları görevlerini yürüttü. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e danışmanlık görevinde de bulunan Ertürk, 2004'te yapılan yerel seçimlerde, 34 yaşında "Türkiye'nin en genç belediye başkanı" unvanını aldı. 2004, 2009 ve 2014 yıllarında yapılan yerel seçimlerde üst üste üç defa belediye başkanı seçilerek Kahramankazan'ın üç dönemdir belediye başkanı.

03 Eki 2017

​Bakan Özhaseki: Kentsel Dönüşüm'de 3 paydaşa iş düşüyor; halkımız, belediyelerimiz ve Bakanlığımız. Öncelikle herkes, evinin depreme dayanıklı olup olmadığını ölçtürmeli. Biz her türlü desteğe hazırız. Kapımız, samimiyetle Kentsel Dönüşüm'e başlamak isteyen herkese, açıktır.

30 Eyl 2017

Rize Valiliği ve Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) tarafından organize edilen 10. Rize Günleri 20-24 Eylül tarihleri arasında İstanbul Maltepe Sahili Etkinlik Alanı'nda gerçekleştirilecek.

18 Eyl 2017

​Türkiye'deki coğrafi ürünlerin sergilendiği Yöresel Ürünler Fuarı, dünyaya kapılarını aralıyor. TOBB desteği ile YÖREX'i düzenleyen Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır'ın uluslararası fuarlara gitme talebine, Kalkınma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ve TOBB'dan tam destek geldi.

16 Eyl 2017

​Cengiz Özek: Gelenekten geleceğe uzanan kültür mirası "Kukla Gösteri Sanatı", dünyada da yükselen trend! Kukla sanatı Karagöz ve Hacivat 2009 yılında UNESCO Kültür Mirası olarak kabul edildi. Bu şartnamede bu sanatın bir müzesinin oluşturulması isteği var. Dünya insanları ile paylaşılması gerekiyor ama maalesef bu konuda hiçbir destek göremiyoruz. Karagöz ile Hacivat, Osmanlı'da sarayın folkloru İstanbul'da oynanıyor. Padişah izliyor. Şehrin başka eğlencesi yok o yıllarda. 500 yıllık geçmişi olduğunu biliyoruz. Osmanlı sınırları içerisinde kuklayı yeniden oluşturuyor ve adını veriyor. Bu kadar geniş bir coğrafyayı etkilemiş başka bir sanat yok. Sarayın folkloruna sahip çıkalım.

10 Eyl 2017