Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​'RUSYA-TÜRKİYE-İRAN İTTİFAKI, ABD VE SUUDİ ARABİSTAN'IN ORTADOĞU PLANLARININ REEL ALTERNA

YeniBirlik yazarı ve güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, Sputnik'e verdiği demeçte önümüzdeki Soçi zirvesine ilişkin şu tahminlerde bulundu.

18 Kas 2017

Hristiyan ruhbanların ihtirasları nedeniyle 100 yıl ve 30 yıl savaşlarında birbirini yiyen Avrupa; o dönemde kavramsal kaosun, kanın ve karmaşanın etkisinden kendini bir türlü kurtaramadı.

13 Kas 2017

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Suudi Arabistan elçisiyle yaptığı görüşmede Başbakan Hariri'nin ülkesine dönmesini istedi.

12 Kas 2017

Radikal metotlarla başlayan 'Yeni Nesil' Ilımlı İslam: Suudi Arabistan!

08 Kas 2017

Irak ordusuna bağlı güçlerin Telafer operasyonunu beklenenden çok daha kısa bir sürede bitirmesi, oradaki 1300 zırhlı araçtan ve 40 bin kişiden oluşan devasa armadanın DEAŞ'ın Kerkük'teki kalesi Havice ve Şırgat alanına yönelmesi, buradaki operasyondan da kısa sürede sonuç alması ve bütün bunlarla birlikte merkezi Irak ordusunun Kerkük havzasına orta Irak'tan güç kaydırmasıyla ortaya çıkan ASKERİ YIĞINAK, çatışmaların başladığı geceden itibaren tartışmaların kalbindeki Kerkük ve havzasında olağanüstü bir etki üretti.

18 Eki 2017

Bozguna müdahale eden Batı Dünyası.

03 Eki 2017

Türkiye, Irak'ın kuzeyinde 25 Eylül'de yapılacak referandumla birlikte, bölgede yaşanan kaosun daha da derinleşeceğini ve çok daha büyük hak ihlallerine neden olacağı, başta Türkmenler olmak üzere bölgede yaşayan insanlar için çok daha dramatik sonuçların ortaya çıkacağı değerlendiriyor.

21 Eyl 2017