Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​SUMUD…

Şakaklarına doğru uzanan gözlerinin görünür yumuşaklığı altında çelik gibi bir iradenin okunduğu, ince yapılı genç kız öğrenci, Ramallah'lı Maha …

15 Ara 2017

Geride bıraktığımız kasım ayına tarihte baktığımızda, çok yoğun ve toplumların geleceklerini etkileyen hatta değiştiren olaylara sahne olduğunu fark ediyoruz ..

12 Ara 2017

Türkiye'de yayınlanan kitap başlık sayısı her yıl artıyor, baskı adetleri de artıyor.

06 Ara 2017

İki hafta önce bir Cumartesi günü, öğleden sonra TÜYAP Sergi alanındaki, kitap fuarına gitmek istedik.

04 Ara 2017

Son zamanlarda uluslararası ve yerel bazı yayınlarda Ülkemizdeki basın ve adalet sistematiği ilişkileri ile ilgili epey görüş belirtilmektedir.

06 Kas 2017

​Tarih yapan nadir topluluklardan biri olan Milletimizin geçmişini öğrenmek ve de kıvamında övünmek doğal bir hak ve gelecek için ise önemli temel olmaya devam edecektir. Tahrif edilmiş bölümlerinin de toplumun talebi doğrultusunda daha gerçeği yansıtır halde sunulması toplumsal olgunluğa, atfedilen büyüklüğe daha yakışır bir davranış olacaktır.

30 Eki 2017

Çokça dile getirilen "Halkların Kaderlerini Tayin Hakkı" hakkında hatırlanan ve düşünceye temel teşkil eden; sırasıyla Lenin ve Stalin'in Bolşevik doktrini olarak sundukları ( 1913-14 ), W. Wilson'un büyük cihan harbi sonunda bir daha insanlığın böyle bir harp yaşamaması amacıyla açıkladığı prensipler diye anılan 14 İlkenin 5. Maddesi (1918) ve Birleşmiş Milletler'in "Self Determinasyon" kavramı ve "İkiz Sözleşmeler" dönemi.

27 Eki 2017

Geçtiğimiz günlerde Orta Avrupa'da iki önemli seçim yapıldı UNESCO… ve Avusturya …

20 Eki 2017