Kurban_bayrm


ÇAKMA STOPERLER

Adil YILDIZ 17 Eyl 2019

Paralimpik yüzme milli takımında dünya ikincisi olan kızımızın azmi ve çalışkanlığı tüm sporculara örnek olmalı.

Sümeyye Boyacı kızımızı gönülden tebrik ediyorum. Keşke dün oynanan Aytemiz Alanyaspor Fenerbahçe müsabakasında Fenerbahçeli futbolcular Sümeyye kardeşimiz kadar azimli, çalışkan ve yürekten olabilselerdi.

Süper Ligin 4. Haftası sıcak bir Akdeniz akşamında iki yenilmeyen takımı karşı karşıya getirdi. Milli maçlardan moralli dönen tüm futbolcular ligin lideri olmak için sahaya çıktılar.

Aytemiz Alanyaspor liderliği bırakmamak Fenerbahçe ise, rakibini yenerek yeniden lider olmak istiyordu.

Fenerbahçe’de Emre sakat olduğundan ilk 11’de yoktu. Onun yerine Gustavo oynadı. Gustavo için tam bir futbol kasabı diyebiliriz. Herkes dün akşamki hoca kadar toleranslı olmaz. Bizden söylemesi.

Fenerbahçe, Alanya’da ilk yarı topa sahip olmasına rağmen ilk 25 dakika top taşıyamadı. Aytemiz Alanyaspor, Fenerbahçe’nin ataklarını iyi kapattı. Ancak ilk yarı biterken kaleci Altay taçtan gelen top ile gol yiyen kaleci olarak tarihte yerini aldı. Deyim yerindeyse, ilk yarı biterken, ilk yarı başlarken hatalar zinciri peş peşe geldi.

Fenerbahçe’nin bireysel hatalarıyla adeta Almanya’da oynanan Audicup maçlarında yapılan hataların fotokopisi gibiydi, Fenerbahçe defansı.

Ersin hoca neden çakma stoperlerde inat ediyorsun? Warren Buffett’in bir söylemini hatırlatayım sana. “Sürekli batan bir gemide bulunuyorsanız, sürekli su alan deliği yamamaya uğraşmak yerine gemiyi değiştirin” diyor. Neden sen bu çakma stoperler ile halen ilk 11’de oynatıyorsun.

Fenerbahçe’de Serdar Aziz, Sadık, Fransa’dan alınan Adil Rami halen hazır değil mi? Neden alındı? Halen Adil Rami’yi hazırlayamadın mı? O zaman işine gelmiyorsa ya kiraya verdir ya da satsaydın. Fenerbahçe Futbol Takımı, 13 dakikada Alanyaspor’dan 3 gol yedi. Alanyaspor hiçbir pozisyona girmeden tamamen çakma stoperlerin hatalarından kaynaklı goller yiyerek stopersiz Fener Alanya’ya maçı hediye etti. Bu görülmüş bir şey değil. Her golde kişisel hatalar tüm maçın önüne geçti. Amatör lig de bile bu kadar hata hiçbir hata yapmaz. Zaten yapmazlar!

Mahallenin ağabeyi Emre olmayınca mahallenin delikanlıları mahallenin içinde! Ne yapacaklarını şaşırdı.

Akdeniz sıcağında buhar olup yok oldular. Fenerbahçe seyircisi için Tolstoy’un bir lafı geldi aklıma. “Sadece derin sevgisi olanlar, derin acılar hissedebilirler.” Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzon bu kadar yatırım yapmasına rağmen ligin lideri Akdeniz’in incisi Aytemiz Alanyaspor. Demek ki bu işler para ile olmuyormuş. Ligin lideri en yakın takipçisinden 5 puan önde. Ligin lideri, Yörükleri tebrik ediyorum. Adeta Caddelilere futbol resitali sundular, eze eze yendiler. Tebrikler Alanya, tebrikler Erol hoca.