TT_Po1


​10 YILDA SILA…

Sıla müzik kariyerinin 10. yılını kutluyor.

Sıla müzik kariyerinin 10. yılını kutluyor. Bunu yazarken zamanın nasıl da bu kadar çabuk geçmiş olduğunu bir yandan anlamaya çalışıyorum. 2007 yılında Ozan Doğulu prodüktörlüğünde çıkış yaptığı ‘…dan sonra’ şarkısı ile listelerde 1 numaraya oturup uzun bir sürede 1 numara olmaya devam etmişti. 2009 yılında çıkardığı ikinci albümü ile ‘Sevişmeden Uyumayalım’ şarkısı ile artık ismini hafızalarımıza tamamen kazımış  oldu. Şu on yıllık sürece dönüp baktığımda çok güzel şarkıları ile sürekli isminden söz ettirdi. Her yeni şarkısı ile Türk pop müziğinin daha çok akılda kalan her söylediği ile belki tepki çeken ismi oldu bu 10 yıllık süreçte.

Sesi, duruşu, çalışmaları, gerek özel hayatı ile tam bir örnek sanatçı sıfatını taşıdığını düşünüyorum. Geçtiğimiz günlerde 10. Yıl konseri veren Sıla; “Her şeyden biraz kalır" diyor birileri, çoğulluk haklılıktır. Kavanozda biraz kahve, kutuda biraz ekmek, insanda biraz acı.“ der şair. Her şeyden biraz kaldı bende de. En çok da on’dan kalana olacak cümlelerim. Bir kere ne olduysa oldu çok şarkı oldu. Hep şarkı oldu, hep şiir oldu. Çocuklar okullarından mezun oldu, evler değiştirdik, sevgililer, eşler, işler değiştirdik. Aşık olduk. Gidenler oldu, araflar oldu, kalan sağlar bizim oldu, sınavlar verdik, özlemler arttı, Jüpiter bu ay tekrar akrep burcuna geldi, televizyona daha az bakar olduk, fotoğraflara daha çok. Zamanın nasıl geçtiğine inanamadık. Daha dün gibi dediğimiz her şey on’dan kalan oldu. Kalbim elimde yaşadım her zaman, hem size hem kendime ses oldum, saz oldum, söz oldum. Siz de aldınız beni size kattınız. Hoş geldik, hoş gördük. Beraber oturduk sofralara, dans ettik, gözyaşı olduk, omuz ya da bi kahkaha... Evine bıraktık o kızı, kapının önüne koyduk oğlanı. Aşk ettik, meşk ettik, rest çektik. Belki istifa ettik, yalnızlığımızı bölüştük, mutluluklarımızı çoğalttık, iki ayağımızın üstünde durduk en çok da. Tahmin edebildiğimizden daha çok anımızda olduk belki. Ben hep duydum sizi. Siz de beni... Son on yılda ne olduysa hepsini konuşacağız o akşamlar..." diyerek unutulmaz bir gece yaşattı dinleyenlerine. 

Koca bir on sene, kim aynı kalıyor ki bu zaman sürecinde, herşey değişiyor. Sılayı ilk dinlediğim günden bugüne değişen kilom, saçımda çıkan beyazlar, yüzümdeki çizgiler bunun en büyük göstergesi olsa gerek. Anılar yaşanmışlıklar ve yaşanacaklar. Sıla herzaman duruşundan ödün vermeyen karakteri kuvvetli, ayakları yere sağlam basan bir kadın olarak on yıl vazgeçmeden, içindeki ateşi kaybetmeden müziği ile aktardı bize duygularını. ‘ON’dan kalanlar’ konser serisinin bir gecesine sizde eşlik etmek isterseniz 13 Kasım Tim Maslak Show Center’da unutamayacağınız bir gece sizi bekliyor olacak. Bu başarılı müzik yolunda nice onlar olması ile…

Sevgi ve Müzikle kalın