TALİP OLMAK AŞK'A

Ne güzel olurdu aşk penceresinden bakmayı başarabilseydik. Gerçek aşkla çıkabilseydik kendimizi keşif yolculuğuna. İnsanlara, diğer canlılara, dünyaya ve numunesi olduğumuz âleme aşkla yönelebilseydik ne güzel olurdu.

Çarşamba 09 Ekim 2019 02:20
PSİKOLOJİK FAY HATLARIMIZ

İstanbul'da art arda yaşanan iki deprem, doğal afetlerden en çok etkilenen yönümüzün psikolojik dengemiz olduğunu yeniden ortaya koydu.

Çarşamba 02 Ekim 2019 02:25
'HAVASINA BAKAR MISINIZ?'

Bir ellerinde karton kutudaki kahveler, diğerinde kocaman telefonlar. Keyifle ve heyecanla yürümeye çalışıyorlar. Gözler telefonda, dikkatler dökülmemesi için süslü kahve kutusunda. Geçen gün büyük bir alışveriş merkezindeki ünlü bir kafenin önünde karşılaştığım çocuklardan söz ediyorum.

Çarşamba 25 Eylül 2019 02:25
KURUCU LİDER VE SONRASI

"Biz; yokluktan, zorluktan ve büyük bir zahmetten sonra bugünkü kurum ve marka düzeyine ulaştık. Ama gençlerimiz, geldiğimiz yeri ve çekilen zahmetleri bilmedikleri gibi mevcut düzenimizi ve marka halimizi beğenmiyor daha fazlasını istiyor." Bu sözler vaktiyle ziyaret ettiğimiz tanınmış bir aile şirketinin kurucu liderine ait.

Çarşamba 18 Eylül 2019 02:20
AKLIN AKLINI KULLANMIYORUZ 

Modern insanın ulaştığı vahşet düzeyinin, hangi aklın eseri olduğunu sorgulamaya çalışmıştık bir önceki yazımızda. Gelen yorumlar, kalemimizin bu konudaki yolculuğunun, biraz derinleşmesini gerektirdi. Amacımız en önemli değerimiz olan aklı, yermek değil daha iyi anlamak. 

Çarşamba 11 Eylül 2019 02:20
HANGİ AKILLA

Gerekçeler ne olursa olsun can çekişen canlıyı izlemek, insani değerlerin sıfırlandığı bir ruh halinin dışa vurmasıdır.

Çarşamba 04 Eylül 2019 00:35
LİDERİN AİLE ŞİRKETİ

Lider, kitlenin zamanla ihtiyaç duyduğu liderlik tarzını sergilediği oranda kalıcı olabilir.

Çarşamba 28 Ağustos 2019 02:20
KÖYDE ÇOCUK OLMAK

Köyler, vatan olmanın mührüdür. Erzurum'un Horasan İlçesi'nin şirin bir dağ köyü Iğırbığır'dayız. Burada benzin kokusu yok, trafik yok, AVM, insan kalabalığı, bunaltan sıcaklık yok, sosyal medya yok, vericiler yetersiz olduğundan telefon görüşmeleri sınırlı.

Çarşamba 21 Ağustos 2019 02:20