​KIYAMET GÜNÜ SAATİ HIZLI ÇALIŞMAYA BAŞLADI!

Kıyamet Günü Saati, sembolik bir kıyamet saati kadranıdır ve 'few minutes to midnight' olarak nitelendirilen zaman dilimindeki insanlığın analojisini kullanan bir semboldür

Salı 19 Eylül 2023 02:30
​SEA2SEA PROJESİ

Demiryolu hattı ile Bulgaristan'ın Karadeniz limanları Burgaz, Varna ve Tuna nehri limanı Ruse'u, Yunanistan'ın Ege Denizi limanı olan Dedeağaç ve Kavala limanlarına bağlamayı amaçlayan proje ile Yunanistan'ın Güneydoğu Avrupa'da kilit bir yük ve taşımacılık merkezi haline getirilmesi ve Boğazların bypass edilmesi hedeflenmektedir.

Salı 12 Eylül 2023 02:25
ETKİ VE İLGİ ALANLARINDA TÜRKİYE

Çok kutuplu dünya aslında yeni bir masalın adıdır.

Salı 05 Eylül 2023 02:25
MİSAK-I MİLLİ VE MEGALİ İDEA'NIN SAVAŞI: SONUÇ 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

Michael Llewellyn Smith, 'Anadolu Üzerindeki Göz' adlı eserinde; "Eski Yunanistan'ın bir devlet olmadığı ve başta dil olmak üzere bazı ortak yanları bulunan şehir devletlerinden meydana geldiği için sınırları yoktu.

Çarşamba 30 Ağustos 2023 02:30
​TÜRKİYE-RUSYA: STRATEJİK ORTAKLIĞA ADIM MI?

Türkiye ziyareti sırasında Rusya'ya verilmiş olan taahhüde rağmen Azov Tabur Komutanlarının Zelenski ile Ukrayna'ya dönmelerine izin verilmiş olması, Zelenski'ye Rusya ile savaşı sona erdirebilmek için güvenebileceğin tek ülke benim mesajıdır.

Salı 22 Ağustos 2023 02:25
​AFRİKA, DEMOKRASİ VE DARBELER

Afrika'daki devletlerin din başta olmak üzere sözde batının ideal değerleri üzerinden emperyalistler tarafından yapay sınırlar çizilerek amaçlarına uygun devletler oluşturulduğu, sömürge düzeni içinde bu toplumları oluşturan kişilerde bireysel yapıdan, toplumsal yapıya kadar uzanan değişimler meydana geldiği, sosyal dokunun alt üst olduğu dikkate alınmalıdır.

Salı 15 Ağustos 2023 02:30
​ETKİSİ HİÇ EKSİLMEYEN CAYDIRICI GÜÇ: NÜKLEER SİLAHLAR

İnsanlık tarihi silahlanmanın en kötü sonuçlarını gördüğü 06 Ağustos 1945 tarihinde Hiroşima ve 09 Ağustos 1945 tarihinde Nagasaki'ye atılan atom bombalarına rağmen küresel güçler ve izin verdikleri, ders almamışçasına nükleerleşmeye hız kesmeden devam etmektedirler.

Çarşamba 09 Ağustos 2023 02:25
2023 YILI İLK GÜNLERİNDE UKRAYNA-RUSYA SAVAŞI ÜZERİNE

Ukrayna-Rusya savaşında ateşkesin asla mümkün olmayacağını, Rusya'nın Ortodoks Noel'i nedeniyle çatışma bölgelerinde bu dine mensup insanların dini törenlere güvenlik içinde yerine getirebilmesi maksadıyla ilan ettiği ateşkese Ukrayna'nın aşağıda yer alan cevabı bir kez daha göstermiştir.

Pazar 08 Ocak 2023 02:35