Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​WESTERDAEMMERUNG-BATI'NIN ALACAKARANLIĞI

Büyük Alman bestekârı Richard Wagner Der Ring adlı opera dörtlemesinde Batı uygarlığının kendi özünden saparak insanlık erdemlerine aykırı bir değersizlikler manzumesine dönüştüğünü ve bunun en önemli müsebbibinin de Kapitalizm olduğunu vurgular.

20 Mar 2017

Batı kimliği ve Avrupa Birliği'nin Çöküşü (Westerdaemmerung) ile ilgili yazacaktım ki, iki meslektaşımın yazdığı güzel makalelere gözüm ilişti.

17 Mar 2017

​Küreselleşme görünüş itibariyle devletlerden bağımsız, yeni gelişen dijital teknolojinin sebep olduğu bir dizi değişimin sonucunda ortaya çıkmıştır.

13 Mar 2017

Son dönemde çok tartışılan Türk tarihinin büyük isimlerinden Sultan II. Abdülhamid hakkında lehte ve aleyhte birçok kelâm edilmektedir.

10 Mar 2017

Babamın dostu, benim de tanımaktan iftihar ettiğim Azerbaycan'ın Halk Artisti (Devlet Sanatçısı) ve Azerbaycan sinema ve tiyatrosunun önemli yönetmenlerinden merhum Prof. Dr. Tevfik İsmailov bundan 20 sene kadar önce şöyle demişti: "Kardeşim, Sovyet İttifakı zamanında dünyada her şey daha iyiydi. Sovyet İttifakı'nın yıkılması kıyameti başlatacak."

06 Mar 2017

Reel Efektif Döviz Kuru ile ilgili pazartesi günkü açıklarıma bağlı olarak bugün üç noktaya değinmek istiyorum.

03 Mar 2017

Döviz kurları kahvehanelerde, internet üzerinden FOREX işlemi yapan gençler arasında ve televizyon programlarında tartışılmaktadır.

27 Şub 2017

2009 – 2010 yıllarında 2023 hedefleri için ciddi çalışmalar yürütürken ben de bu çalışmaların içinde üniversiteyi temsilen yer almıştım.

24 Şub 2017