Dünya Kaynak: Hibya Haber Ajansı 17.06.2024 17:00 Güncelleme: 17.06.2024 17:00

Xi, Huangpu Harp Okulu'nun 100. yıl dönümünü kutladı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Huangpu Harp Okulu'nun kuruluşunun 100. yıldönümü ve Huangpu Harp Okulu Mezunları Derneği'nin kuruluşunun 40. yıl dönümü vesilesiyle tebrik mesajı gönderdi.
Xi, Huangpu Harp Okulu'nun 100. yıl dönümünü kutladı

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping, Huangpu Harp Okulu’nun kuruluşunun 100. yıldönümü ve Huangpu Harp Okulu Mezunları Derneği’nin kuruluşunun 40. yıl dönümü vesilesiyle tebrik mesajı gönderdi.

Aynı zamanda Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Merkezi Askeri Komisyon Başkanı olan Xi mesajında, Huangpu Harp Okulu Mezunları Derneği’nden Huangpu Harp Okulu’nun vatansever ve devrimci ruhu ışığında, Taiwan’ın bağımsızlığına karşı çıkmak ve vatanın birleşmesini hızlandırmak için katkılarda bulunmaya devam etmesini beklediğini ifade etti.

Huangpu Harp Okulu, ÇKP ve Çin Milliyetçi Partisi’nin (Kuomintang) işbirliğiyle kurulan ve Çin tarihinde devrimci ordu için üst düzey subaylar yetiştiren ilk okul olma özelliğini taşıyor. Huangpu Harp Okulu Mezunları Derneği de ÇKP liderliğindeki bir yurtsever topluluktur.