Teknoloji Kaynak: İlker Fatih KUŞÇU 10.06.2024 20:40 Güncelleme: 10.06.2024 16:31

Profesyonel görüntüleme ve yayın uzmanları Tech Days etkinliğinde buluştu

Canon, Sonmar ve NanLite ile birlikte profesyonel görüntüleme ve yayın dünyasının yeniliklerini yakından tanıtmak üzere bir etkinlik gerçekleştirdi. Etkinlikte Canon marka elçileri; Görüntü Yönetmeni Burak Günaydın ve Çağla Çağlar çekimlerinde kullandıkları ürünler ve özellikleriyle ilgili sunum yaparken; Canon'un PTZ, ENG ve CINE kameralarının birbiriyle uyumu ve öne çıkan özellikleri katılımcılara anlatıldı.
Profesyonel görüntüleme ve yayın uzmanları Tech Days etkinliğinde buluştu

Canon, Sonmar ve Nanlite ile ortak bir etkinlik gerçekleştirerek görüntüleme dünyası temsilcileriyle bir araya geldi. Görüntü Yönetmenleri Derneği’nin özel olarak davet edildiği etkinliğe haber kanallarından kameramanlara, stüdyo ışık şeflerine kadar geniş bir yelpazeden 150’den fazla kişi katılım gösterdi. 

Etkinlikte Canon’un marka elçileri; Görüntü Yönetmeni Burak Günaydın ve Çağla Çağlar, ürettikleri içerikler özelinde sunumlar yaparken Canon Pro-IG İş Geliştirme Müdürü Erol Sönmez, Canon’un PTZ, XF serileri gibi profesyonel ürünleri hakkında bilgi verdi. Etkinlikte Canon’un sahip olduğu XC Protokolü sayesinde tüm kameraların birbiri ile uyum içerisinde çalıştığı, renk derinliği sağlandığı ve PTZ Hızlı Zoom ve Auto-Tracking özellikleri vurgulandı. 

Sunumların yanı sıra katılımcılar, etkinlik alanında kurulan Multicam Set-Up alanı ile Canon ürünlerini deneyimleme fırsatı elde etti. Alanda Canon’un PTZ kamera serisinden CR-N700, CR-N500, CR-N300, CR-N100 ve RC-IP 1000 Yeni Kontrol Ünitesi; ENG kamera serisinden XF605, XA75 ve XA65; CINE kamera serisinden ise C300 ve R5C yer aldı.