Vakıf Katılım web
Siyaset - Politika Kaynak: Hibya Haber Ajansı 19.06.2024 13:00 Güncelleme: 19.06.2024 14:06

Nevada çölünde 2020'den bu yana ilk kez 'gizemli monolit' görüldü

Covid-19 salgını sırasında ortaya çıkan gizemli monolitler bu kez Nevada çölünde yeniden ortaya çıktı. Nevada çölünde 2020'den bu yana ilk kez bir 'gizemli monolit' görüldü.
Nevada çölünde 2020'den bu yana ilk kez 'gizemli monolit' görüldü

Toplam 3 metre yüksekliğindeki metal enstalasyonun diğer versiyonları 2020'de Utah, Kaliforniya, Galler ve Romanya gibi yerlerde bulunmuştu.

Las Vegas polisi X'te yaptığı paylaşımda "İnsanlar yürüyüşe çıktıklarında hava koşullarına hazırlıklı olmamak, yeterince su getirmemek gibi pek çok tuhaf şey görüyoruz... ama şuna bir bakın! Hafta sonu @LVMPDSAR vadinin kuzeyindeki Gass Peak yakınlarında bu gizemli monoliti tespit etti." dedi.

Daha önceki monolitlerin kökenleri hiçbir zaman açıklanmadı ve uzaylıları içeren komplo teorilerine ya da yapıların ortaya çıkışının ayrıntılı, yüksek düzeyde koordine edilmiş bir şaka olduğuna yol açtı.

İlk monolit, 2020 yılında vahşi yaşam yetkilileri Moab, Utah yakınlarındaki bir çölde helikopterden büyük boynuzlu koyunları sayarken tesadüfen keşfedildi. Bulunduktan kısa bir süre sonra bu monolit gizemli bir şekilde ortadan kayboldu.

Utah Arazi Yönetimi Bürosu o dönemde yaptığı açıklamada, "'Monolit' olarak adlandırılan yasadışı olarak kurulmuş yapının bilinmeyen bir tarafça Arazi Yönetimi Bürosu (BLM) kamu arazilerinden kaldırıldığına dair güvenilir raporlar aldık" dedi. "BLM, özel mülk olarak kabul edilen yapıyı kaldırmamıştır. Yerel şerif ofisi tarafından ele alınan özel mülklerle ilgili suçları soruşturmuyoruz."

O zamandan bu yana birçok monolit başka eyaletlerde ve ülkelerde herhangi bir açıklama yapılmadan ortaya çıktı ve kayboldu. Diğerleri ise özel vatandaşlar tarafından tahrip edildi ve yok edildi.

Nevada'daki monolitin Haziran ayında keşfedilmesi, yapının 2020'den bu yana bilinen ilk yeniden ortaya çıkışına işaret ediyor.