Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 18.05.2024 13:00 Güncelleme: 18.05.2024 14:27

İBB 'Genç Mentor'u hayata geçirdi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) "Gençlerden Öğrenecek Çok Şeyimiz Var" mottosuyla, kamu kurumunda ilk kez uygulanan tersine mentorluk programı 'Genç Mentor'u hayata geçirdi.
İBB 'Genç Mentor'u hayata geçirdi

“Gençlerden Öğrenecek Çok Şeyimiz Var” mottosuyla yola çıkılan ve bir kamu kurumunda ilk kez uygulanan tersine mentorluk programı ‘Genç Mentor’ hayata geçti.  

İBB Akademi Genç Mentor ProgramıkapsamındaİBB, bağlı kuruluş ve iştiraklerinde görev alan genç çalışanlar İBB yöneticilerine mentorluk yapacak. İSPER çatısı altında faaliyet gösteren İBB Akademi tarafından tasarlanan ve uygulanan Genç Mentor Programı’na katılan mentor ve mentiler tamamen gönüllülük esasına dayalı olarak belirlendi. 

Artİstanbul Feshane’de düzenlenen ilk buluşmada; İBB ve iştiraklerinde çalışan, 26 yaş ve altındaki genç çalışanları ile tecrübeli üst düzey yöneticileri bir araya geldi. Program boyunca yöneticiler ve genç çalışanlar; güncel teknolojik gelişmeler, sosyal medya ve yapay zeka gibi birçok konu hakkında bilgi alışverişi yapma fırsatı buldu. 

Açılışını İSPER Genel Müdürü Banu Saraçlar’ın gerçekleştirdiği buluşmada Saraçlar; “İki heyecanı birden yaşıyorum çünkü ben bu programın hem mentisiyim hem de programın oluşum sürecinde yer alan biriyim. Pilot olarak başlattığımız bu programı ilerleyen süreçlerde yaygınlaştıracağız.” dedi. 

Buluşmada genç İBB’lilerle bir araya gelen İBB Başkan Danışmanı Yiğit Oğuz Duman ise, “Bu program kapsamında sizlerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne katkılarınız tahmin ettiğinizden çok daha büyük olacak. Program, hem size hem yöneticilerimize çok iyi gelecek çünkü bu programda gençlik var. Sizden beklentimiz, hedeflerinizi belirleyerek bu hedefler ve daha fazlası için çok çalışmak. Bizler bu ve benzer projelerimizle geleceğin yöneticilerini yetiştiriyoruz, geliştiriyoruz. Dolayısıyla kendi geleceğiniz ile birlikte İstanbul’un ve Türkiye’nin geleceği için de önemli katkılar sağlamış olacaksınız” diye belirtti.