Teknoloji Kaynak: Bahar YILDIRIM 22.06.2024 09:29

GTech; GITEX Afrika Fuarı'nda yer aldı

Afrika pazarına yönelik son dönemde önemli adımlar atan Türkiye'nin lider teknoloji şirketi GTech; GITEX Afrika Fuarı'nda yer alarak bu bölgenin dijital dönüşüm süreçlerine rehberlik etme kararlılığını güçlendirdi.
GTech; GITEX Afrika Fuarı'nda yer aldı

Finansal teknolojiler ve analitik alanında yerli ürünleriyle öne çıkan GTech; geçtiğimiz hafta Fas’ın Marakeş kentinde düzenlenen ve Afrika’nın en büyük teknoloji fuarı olan GITEX Fuarı’nda yerli yazılımlarını tanıttı. Bu sene ikincisi düzenlenen, 130 farklı ülkeden küresel işletmeler, yatırımcılar ve girişimcilerin katılım sağladığı fuarda GTech; yapay zekâ ve ileri analitik ile destekleyerek geliştirdiği finansal teknoloji ürünlerini Afrika pazarında geniş bir kitle ile tanıştırdı.  

Doğu Afrika’daki şirketlerin dijital dönüşümlerini hızlandırmak amacıyla Mart ayında Etiyopya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden Alta Computec ile stratejik iş birliği yaparak Afrika açılımını başlatan GTech; yeni nesil bankacılık ihtiyaçlarını karşılayan ve sektördeki hızlı değişime kolay adapte edilen ürünleri ile artık Türkiye ve komşu coğrafyalardan sonra Afrika’daki finans kurumlarının da dijital dönüşümlerine rehberlik ediyor. 

GITEX Fuarında,  Afrika Devlet ve Hükümet Başkanlarının kıtada sürdürülebilir sosyo-ekonomik kalkınmayı hızlandırmak amacıyla oluşturdukları Smart Africa inisiyatifi delegeleri ile bir araya gelerek Afrika’nın dijital dönüşüm vizyonunu ve hedeflerini konuştuklarını belirten GTech Ortağı Gürhan Taşkaya

“Son yıllarda Afrika’da dijital dönüşüm süreçleri oldukça hız kazandı. Bu bölgede büyük bir potansiyel var. GTech olarak global büyüme yolculuğumuzda merceğimizi bu bölgeye çevirdik. Son dönemde Afrika’da gerçekleştirdiğimiz iş ortaklarımızla bölgeye güçlü bir giriş yaptık. 24 yıllık derin bilgi birikimimiz ve yeni nesil teknolojilerin kabiliyeti ile geliştirdiğimiz finansal teknoloji alanındaki ürünlerimizle böylesi prestijli bir fuarda yer almaktan dolayı gururluyuz. Alanında uzman ekiplerimizle geliştirdiğimiz %100 yerli ürünlerimizi Afrika pazarına sunarak bölgenin dijital dönüşüm sürecine katkı sağlamanın heyecanını yaşıyoruz. GITEX fuarında yer alarak Afrika’nın dijital dönüşüm yolcuğuna verdiğimiz önemi gösterirken iş ortaklarımız, müşterilerimiz ve çözümlerimize ihtiyacı olan firmalarla bir araya geldik. Geçen yıla göre %100’e yakın büyüme gösteren fuarda standımıza gösterilen ilgi bizi çok memnun etti” açıklamasında bulundu.