Siyaset - Politika Kaynak: Musa ALİOĞLU 18.06.2024 14:01 Güncelleme: 14.06.2024 14:47

Esenyurt Belediyesi kursiyerleri için yıl sonu programı düzenlendi

Esenyurt Belediyesi'nin, 21 farklı kültür merkezinde ve 52 dalda vermiş olduğu kurslarda eğitim alan kursiyerlerin yıl sonu kapanış programının son adresi Esenyurt Çınar Kültür Merkezi oldu.
Esenyurt Belediyesi kursiyerleri için yıl sonu programı düzenlendi

Kursiyerlerin yeteneklerini sergilediği programa Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer’in yanı sıra kurs eğitmenleri, kursiyerlerin aileleri ve Esenyurtlu vatandaşlar katıldı. Başkan Özer’in, kurdele kesimi ile açılışını yaptığı sergide, kadınların hazırladığı el emeği göz nuru ürünler Esenyurtlu vatandaşlara görsel bir şölen yaşatırken bağlama dinletisi ile halk oyunları gösterileri sahnelendi.

Belediyenin kültür merkezinde halk oyunları dersleri alan kursiyer Sibel Aslanyavrusu kursu çok mutlu tamamlandığını belirterek şunları söyledi: “

Kurslarımızdan ve hocalarımızdan çok memnunum. Burada çocuklarımızla birlikte de vakit geçirme imkanı buluyoruz. Çok eğlenceli zaman geçiriyoruz. Burada çocuklarımıza halk oyunları kursundan halı dokuma kursuna, bağlama kursundan el sanatları kursuna kadar birçok ders veriliyor. Buradan Belediye Başkanımız Prof. Dr. Ahmet Özer’e teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımız ve bizlere böylesine güzel bir ortam hazırladıkları için teşekkür ederim.”