Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 29.05.2024 17:30 Güncelleme: 29.05.2024 15:45

Başkan Özer: Biz kadınların her zaman emrinde olacağız

Esenyurt Belediye Başkanı Ahmet Özer, kültür sanat kurslarında eğitim alan kursiyerlerin el emeği ürünlerinin yer aldığı Yıl Sonu Karma Sergisi'nde konuştu.
Başkan Özer: Biz kadınların her zaman emrinde olacağız

Esenyurt Belediyesi, ilçedeki kadınların ekonomik özgürlüklerini kazanmasını ve sanat alanında gelişmelerini desteklemek amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda belediyenin 19 farklı kültür merkezinde eğitim alan kursiyerler için Yıl Sonu Karma Sergisi düzenlendi.

Serginin açılışını gerçekleştiren Başkan Özer, kadınların bir yıl boyunca emek harcayarak ürettiği panç, gravür, resim, ahşap boyama, giyim, örgü çanta, yakma sanatı, halı-kilim dokuma gibi el emeği ürünleri tek tek inceledi.

Başkan Özer, etkinlikte ayrıca aşçılık kursunda eğitim alan kursiyerlerin kendisi için yaptığı pastayı keserek, bugüne özel hazırladıkları yiyeceklerin tadına baktı. İlginin yoğun olduğu sergi, 29 Mayıs Çarşamba gününe kadar ziyaret edilebilecek.

Kadınlara her anlamda desteklerinin süreceğini söyleyen Başkan Özer, şöyle konuştu:

“Bugün önemli bir serginin açılışını gerçekleştiriyoruz. Burada yaklaşık bin 800 kursiyerimiz el sanatları alanında kendi becerilerini ortaya koydu. Bunu büyüterek devam ettireceğiz. Ayrıca İBB Başkanımız İmamoğlu’ndan bu ürünleri satmak için Sultanahmet'in altındaki dükkanlardan bir iki tanesinin sözünü aldık. Kadınların kendi hünerlerini gerçekleştirebilmeleri için ne gerekiyorsa yapacağız. Kadınlar bizim mor çizgimiz ve biz kadınların her zaman emrinde olacağız.”

Belediyenin meslek kurslarında eğitim alan 180 kadını, hem meslek hem iş sahibi yaptıklarını da ifade eden Başkan Özer, son olarak şunları ekledi:

“Kadınların hem iş hayatına hem siyasi hayata katılmaları gerekiyor. Hep söylüyorum; kadın varsa hayat var kadın yoksa hayat yok.”