Profile
Profile
Son Köşe Yazısı
​ŞU DOÇENTLİK MESELESİ

Yazının başlığını koyarken "konu", "mevzu" ve "mesele" kelimelerinden hangisini kullanmam gerektiği üzerinde uzun süre düşündüm.

22 Eki 2017

Türkiye'de bir sol partinin iktidar olacak şekilde sandıktan çıkması imkânsıza yakın zordur, ama olur da iktidar olursa, bu sol partinin işi kolaydır.

18 Eki 2017

Kültürel iktidar konusunda daha önce yazdığım yazıları gözden geçirirken, yazılara yazar olarak değil de okur gözüyle baktığımda, resmin tamamlanması önünde bâzı eksik parçalar olduğunu fark ettim.

15 Eki 2017

20. Yüzyıl'ı en çok etkileyen düşünürlerin başında gelen Karl Marx, Engels ile birlikte kaleme aldıkları Komünist Manifesto'ya şu cümle ile başlamıştır: "Avrupa'da bir hayâlet dolaşıyor; komünizm hayâleti"

11 Eki 2017

​Oysa her şey ne kadar da temiz ve hijyenik görülüyordu; hatta steril. Ortalık pırıl pırıldı; mis gibi kokuyordu bedenler. Vücûdu saran kıyâfetler bir ihtişâmın, bir arınmış "medeniyet"in tezâhürüydü.

08 Eki 2017

Rivâyet edilir ki, Hz. Ali Efendimiz, şehid edilmek üzere yaralandığında fâil kaçmıştır.

04 Eki 2017

İlk ve orta öğretim okullarının açılmasının ardından, sıra üniversitelere geldi.

01 Eki 2017

Almanya'daki Türkiye karşıtlığı üzerine kurulan genel seçimler, Kuzey Irak'taki referandum, Suriye'deki gelişmeler, yeni Diyânet işleri başkanımız vb. konular arasında kendini unutturmaya gayret eden düşmanımızı unutmamak lâzım: FETÖ.

27 Eyl 2017