YALÇIN TOPÇU: TÜRK'ÜN BAYRAĞI ASLA İNDİRİLEMEZ!

Siyaset Salı 24 Kasım 2020 13:01

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, "Dünya biliyor ki!.. Şehitler tepesi asla boş kalmaz, son kuzu canını vermedikçe de!.. Türk'ün bayrağı asla indirilemez." dedi.  

Yalçın Topçu: Türk'ün bayrağı asla indirilemez!

Ülkücü şehid Ertuğrul Dursun Önkuzu şehadetinin 50. yılında unutulmadı. Yerli Düşünce Derneği (YDD), 23 Kasım 1970 yılında Gazi Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’nde komünist militanlarca katledilişinin yıl dönümünde bir açıklama yaptı. YDD adına Onursal Başkan Yalçın Topçu’nun yaptığı açıklamada çarpıcı mesajlar verildi.

 “Manen mağrur ama madden çok mağdur olmuş bir nesiliz.”

Yalçın Topçu, “70’li yıllarda tavan yapan terör şiddetini görmüş, insanımızın can ve mal güvenliği yanında eğitim-öğretim, ticaret ve ikamet haklarının dahi komünist örgüt militanlarınca ipotek altına alındığı yılları yaşamış, manen mağrur ama madden çok mağdur olmuş bir nesiliz.” dedi.

“Ay-yıldızlı al bayrağa nefes olan yiğitlerin davası”

 Topçu, “Ertuğrul Dursun Önkuzu gibi şehadetleri ile millet, vatan, din ve devlet için şehitler tepesini boş bırakmayan, dalgalanmak için rüzgâr bekleyen, ay-yıldızlı al bayrağa nefes olan yiğitlerin davası, yerli ve millî olan herkes için unutulmaması gereken şanlı bir destandır. Dünya biliyor ki!.. Şehitler tepesi asla boş kalmaz, son kuzu canını vermedikçe de!.. Türk’ün bayrağı asla indirilemez.” dedi.

 “Önkuzu’nun şahsında şehit edilen bütün öğretmenlerimize vefa”

 Öte yandan Yalçın Topçu YDD heyetinin geçtiğimiz aylarda Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Musa Yıldız’a hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını, Rektör Yıldız’a yeni görevinde başarı dilediklerini belirterek, Teknoloji Fakültesi Yönetim Kurulu’nca “Teknoloji Fakülte B Blok”a ülkücü şehid Önkuzu’nun adının verilmesiyle ilgili de şunları söyledi: “YDD olarak, şehadetinin 50. yılında, şehit edildiği sınıfın bulunduğu yer olan “Teknoloji Fakülte B Blok” ( eski adı Teknik Öğretmen Okulu ) binasına, kendisi de bir öğretmen adayı olan Ertuğrul Dursun Önkuzu’nun adı verilerek, onun şahsında şehit edilen bütün öğretmenlerimize de vefa gösterilmiştir. Bu anlamlı ve güzel işte katkısı olan herkese Rektörümüz Musa Yıldız hocamızın şahsında saygılarımızı, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.”

 “Bin yıl kölesi olunan eli öpülesi öğretmeler”

 Topçu son olarak 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle şunları söyledi: “Bu vesileyle şehidimizin şahsında bütün şehit öğretmenlerimizi rahmet ile anıyor, bin yıl kölesi olunan eli öpülesi öğretmelerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor her biri için sağlıklı, başarılı, mutlu bir ömür diliyoruz.”

ABONE OL