Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Haber Merkezi 24.02.2024 07:37

Turkcell'den "Techno Camp" ile eğitim ve kariyer fırsatı

Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, "Teknoloji alanında kariyer hedefi olan genç mühendisleri bu yıl da Techno Camp'e bekliyoruz." dedi.
Turkcell'den "Techno Camp" ile eğitim ve kariyer fırsatı

Turkcell, teknoloji alanında kariyer yapmak isteyen gençlere Techno Camp programıyla kariyer ve gelişim fırsatları sunuyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Dijital müşteri deneyimi merkezi Turkcell Global Bilgi, Techno Camp eğitim ve gelişim programı ile gençlerin kariyerine destek vermeye devam ediyor. Başvuruları devam eden Techno Camp 2024'e bu yıl üniversitelerin mühendislik fakültelerinde okuyan lisans son sınıf, yüksek lisans veya doktora öğrencileri ile yeni mezunlar katılabilecek. Eğitimi başarıyla tamamlayan gençlere Turkcell Global Bilgi'de kariyer imkanı sunulacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Zafer Çavdar, Türkiye’nin dijital müşteri deneyimi merkezi olarak gençleri sektöre kazandırmak adına kariyer ve gelişim programı Techno Camp için hazırlıklar yaptıklarını belirterek "Bu programla gençlerimizi sadece yeni teknolojilere hazırlamakla kalmıyoruz. Ayrıca onlara kurumsal hayatı deneyimleyebilecekleri teknoloji sohbetleri, çevik çalışma ortamı, inovatif fikirlerini hayata geçirecekleri Techno Hackathon’a katılma ve Turkcell Global Bilgi bünyesinde uzman pozisyonlarında kariyer fırsatları da sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Çavdar, geleneksel hale gelen programlarına her yıl ilginin arttığını belirterek, "Bu durum mühendislerle ortak vizyonlarımız olduğunu gösteriyor ve bu çabamızın somut karşılığını görmek bizi mutlu ediyor. Çünkü biz gençlere yatırım yaptıkça, gençler de bize inanmaya ve bizimle ilerlemeye devam ediyor. Teknoloji alanında kariyer hedefi olan genç mühendisleri bu yıl da Techno Camp'e bekliyoruz" açıklamalarında bulundu.

- "Türkiye'nin her yerinden katılıma açık"

Açıklamada aktarılanlara göre, geçen yıl programa toplam 4042 başvuru yapılırken yapılan değerlendirmeler sonucu kariyer/gelişim programından 53 genç mühendis faydalandı. Bu yıl da Türkiye'nin dört yanından öğrencilerin online olarak başvurabileceği program temmuz ayında başlayacak ve iki ay sürecek eğitimlerin ilk haftası fiziksel ortamda yüz yüze gerçekleşecek. Sonrasında program online platformda devam edecek. Eğitim kampı boyunca katılımcılar, alanında uzman eğitmenlerden teknoloji, iletişim, iş geliştirme, proje yönetimi gibi alanlarda eğitim alarak bilgi ve yetkinliklerini geliştirecekler.