TAHSİN ENGİN GÖKTEN'İN ESERLERİ KUN ART SPACE'TE! '' NEKROSEN'DEN ÖNCE SON ÇIKIŞ''

Haber Merkezi |Kültür Sanat Pazartesi 12 Şubat 2024 15:15

Siz de duyuyor musunuz? Doğa bir şeyler anlatıyor, hem de fısıltıyla değil, bağıra bağıra! Çukurova bölgesinin disiplinler arası çağdaş sanat galerisi KUN Art Space, ödüllü fotoğraf sanatçısı Tahsin Engin Gökten'in ülkemizin birçok şehrinden ve dünyanın farklı ülkelerinde çektiği fotoğrafların yer aldığı '' Nekrosen'den Önce Son Çıkış'' başlıklı sergisini sanatseverlerin izlenimine sundu.

Tahsin Engin Gökten'in Eserleri Kun Art Space'te! '' Nekrosen'den Önce Son Çıkış''

Dünyanın farklı ülkelerinde yaşayarak 39 farklı ülkeye seyahat eden Tahsin Engin Gökten, seyahatleri sırasında çektiği fotoğrafların da aralarında bulunduğu, dünyanın en büyük sorunlarından birisi olan çevresel sıkıntıları gündeme taşıyan ‘’ Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ adlı fotoğraf sergisiyle dikkat çekiyor.

 

Felaket gümbür gümbür yaklaşıyor. Öyleyse vakit çok geç olmadan, son çıkışı kaçırmadan bir şeyler yapma zamanıdır! 

Gökten’in  ‘’Nekrosen’den Önce Son Çıkış’’ başlıklı sergisi, birçok çevresel sıkıntının önemli yönlerine ışık tutarken bir an önce harekete geçilmesi için çığlıklarla sesini duyurmaya çalışıyor. Üç ayrı bölümle izleyicilerine sürükleyici bir deneyim sunan sergi; David Wallace-Wells'in “The Uninhabitable Earth: Life After Warming” adlı kitabında olduğu gibi, karşı karşıya olduğumuz tehditlere karşı küresel bir uyanışı ateşleyerek aciliyet duygusu yaratmak ve kolektif bir sorumluluğu harekete geçirmeyi hedefledi.

 

ABONE OL