TRT  web masthead
Sağlık Kaynak: Hibya Haber Ajansı 19.04.2024 14:00 Güncelleme: 19.04.2024 14:05

Şanlıurfa'da 13 yaşında ve 13 kilo olan hasta tedavi ile sağlığına kavuştu

ŞANLIURFA - 19.04.2024 - HİBYA - Şanlıurfa'da doğuştan Seckel Sendromlu ve beyninde anevrizma olan 13 yaşındaki Yusuf Özel, Harran Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan tedavi ile sağlığına kavuştu.
Şanlıurfa'da 13 yaşında ve 13 kilo olan hasta tedavi ile sağlığına kavuştu

Şanlıurfa’da yaşayan 13 yaşında ve 13 kilo olan Seckel Sendromlu Yusuf Özel adlı hasta, tansiyon yüksekliği, baş ağrısı ve kusma şikayetleri ile ailesi tarafından Harran Üniversitesi Hastanesine getirildi.

Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Girişimsel Radyoloji öğretim üyesi Doç. Dr. Veysel Kaya tarafından yapılan tetkiklerin ardından hastanın beyninde baloncuk (anevrizma) teşhisi konuldu. Ameliyata alınan 13 yaşındaki Yusuf Özel, yapılan başarılı operasyonla sağlığına kavuştu.

13 yaşındaki hastanın ameliyat hazırlıklarını anjiografik olarak kapalı anevrizma tedavisi için inme ünitesinde anjiografiye aldıklarını belirten Doç. Dr. Kaya, "Aneztezi bölümündeki değerli hocalarımın desteğiyle beyindeki kocaman anevrizması sıkıntısız bir şekilde tedavi edildi. Yoğun bakım sürecinden sonra hastamızı sıkıntısız taburcu ettik ve 10 gün sonra hastamız kontrole bizi ziyarete geldi” dedi.

Doç. Dr. Kaya şunları söyledi:

“Harran Üniversitesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi olarak son teknoloji anjiografi ünitesi ile her türlü beyin damar hastalıklarına tecrübeli ekibimizle yaklaşık  üç yıldır yüzlerce hastanın tedavisine vesile olduk ve olmaya devam ediyoruz.
Buradan değerli Şanlıurfa halkına şunu söylemek istiyorum; Harran Üniversitesi Hastanesi Girişimsel Radyoloji Ünitesi ve İnme Birimi olarak İstanbul’da, Ankara’da ve diğer tüm illerde yapılan kapalı anjiografik damar hastalıkları olan beyin baloncuğu, şah damar hastalığı, inme hastalarındaki ilk altı saatteki acil müdahaleler, şeker hastalığı veya tansiyona bağlı ve benzeri nedenlerden ötürü bacak damar tıkanıklığı, uygun kanserli hastalarda anjiografik ve ablasyon işlemleri, kanser hastalarında port takılması, diyaliz hastalarında kalıcı diyaliz katater işlemleri, fistül tedavileri, her türlü biyopsi işlemi, akciğer kanaması, karın içi kanaması bulunan hastalara kısacası tüm ülkede yapılan bütün girişimsel müdahaleler, Harran Üniversitesi Girişimsel Radyoloji Ünitesinde de başarılı bir şekilde yapılmaktadır. 7/24 hizmet veren Girişimsel Radyoloji Ünitemiz sayesinde hastalarımızın il dışına tedavi için gitmelerine gerek kalmamıştır”