SANATTA ENGEL YOK DERNEĞİ'NİN SERGİSİ 5 KASIM'A KADAR ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

Magazin Cuma 17 Eylül 2021 04:14

Sanatta Engel Yok Derneği yeni resim sergisiyle önceki gün İstanbul ve Bursa'da eş zamanlı olarak kapılarını sanatseverlere açtı. 41 sanatçının eserlerin sergilendiği karma sergi dün akşam Estetik International İstanbul Quasar'da gerçekleşen açılışta ziyaretçisiyle buluştu.

SANATTA ENGEL YOK DERNEĞİ'NİN SERGİSİ 5 KASIM'A KADAR ZİYARETÇİLERİNİ BEKLİYOR

B Grup Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Cihantimur’un sahip olduğu B Art Galeri’nin Sanatta Engel Yok Derneği işbirliğiyle gerçekleşen sergi, Estetik International’ın İstanbul Quasar ve Bursa şubelerinde 5 Kasım’a kadar ziyaret edilebilecek.

Sanatta Engel Yok Dernek Başkanı Ressam Yasemin Gülderen   Zanbak: “Derneğin sadece engelli bireylerin değil herkesin derneği olduğunu belirterek, sanata ulaşmak isteyen ancak birçok farklı engelle karşılaşan bireylere de kapılarının açık olduğunu vurguladı. Engelli bireylerin hak ve özgürlüklerinin korunması derneğimizin öncelikli hedefleri arasındadır. Ayrıca dernek bünyesinde ücretsiz kurslar da veriyoruz.” diyerek büyük alkış topladı.

Ressam Ayşe Işık ayağıyla yaptığı resimle sanatseverlerin beğenisini topladı. Açılışın sonlarına doğru etkinliğe görüntülü bağlanan usta ressam Devrim Erbil, emeği geçen herkesi tebrik etti.

Gelirinin engelli bireylere bağışlanacağı sergi, engelli bireylerin hayatında fark yaratmak için kullanılacak. Sergi açılışına katılan ünlü isimler arasında; Mengerler Bostancı Genel Müdürü Sevgi Ataman, Fırat Tanış, Nergis Kumbasar, Ozan-Selcan Orhon ve Günay Musayeva vardı.

 

 

 

ABONE OL

EN ÇOK OKUNANLAR