Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Özlem BABACAN 20.05.2024 19:01 Güncelleme: 20.05.2024 15:39

Prompt Monkey, yapay zekayı herkes için erişilebilir ve anlaşılır kılmayı hedefliyor

Prompt Monkey, dünya çapında rekabet edebilecek prompt mühendisleri yetiştirerek yapay zekayı herkes için erişilebilir ve anlaşılır kılmayı hedefliyor.
Prompt Monkey, yapay zekayı herkes için erişilebilir ve anlaşılır kılmayı hedefliyor

Yenilikçi bir girişim olarak doğan Prompt Monkey, dünya çapında rekabet edebilecek prompt mühendisleri yetiştirerek yapay zekayı herkes için erişilebilir ve anlaşılır kılmayı hedefliyor. Bu vizyonla, bilgi ve beceri sahibi bir topluluk oluşturmayı amaçlıyor.

Prompt Monkey'nin "Be a Monkey" hizmeti, bireyleri online eğitimler aracılığıyla bu dinamik alanda kendi hızlarında ve ihtiyaçlarına uygun şekilde geliştirmeye olanak tanıyor. Öte yandan "Hire a Monkey" servisi, işletmelere özel, esnek çalışma koşulları altında yetenekli prompt mühendislerini sunarak, şirketlerin yapay zeka ve dijital çözümleri iş stratejilerine entegre etmelerine yardımcı oluyor.

Kurucu ortaklar Ahmet Göker ve Çağrı Torun, teknolojiyi iş dünyasına entegre etme tutkularını bu yeni girişimle taçlandırıyor. Endüstri 4.0 çerçevesinde dijitalleşmeyi ve yapay zeka teknolojilerini kullanarak verimliliği ve esnekliği artırma hedefinde olan Prompt Monkey, bir eğitim platformundan öte, işletmelerin ve bireylerin yanında güçlü bir çözüm ortağı olarak konumlanıyor.

Yapay zeka destekli avatar ve ses klonlama teknolojileri ile kurumlara yüksek verimlilik ve zaman avantajı sağlıyor. Yapay zeka destekli avatar ve ses klonlama teknolojileri son dönemlerde, hızla popülerlik kazanarak birçok alanda kullanılmaya başladı. Prompt Monkey, bu teknolojileri kullanarak birçok başarılı projeye imza attı.

Prompt Monkey, yapay zeka teknolojilerinin doğru ve profesyonel kullanımı konusunda derinlemesine bilgi ve becerilerin geliştirilmesini desteklemek için özel eğitimler de sunuyor. Bu kapsamda, çeşitli yapay zeka araçlarını etkin bir şekilde kullanmayı öğrenmek isteyenler için haziran ayının sonunda bir webinar, haziran ayında ise bu konuları daha da detaylandırmak üzere fiziksel eğitimler planlanıyor.

Eğitimler, katılımcılara yapay zeka uygulamaları konusunda pratik yapma ve bu dinamik alanın sunduğu olanaklardan tam olarak yararlanma fırsatı tanıyacak.

Prompt Monkey ile yapay zekanın sunduğu potansiyellerden tam olarak yararlanarak teknolojik dönüşümler içinde aktif roller üstlenmek ve her gün değişen teknoloji dünyasında yer almak artık mümkün oldu. Prompt Monkey, bu hızla gelişen sektörde yenilikçi çözümler ve sürdürülebilir başarılar yaratmaya devam edecek.

www.promptmonkey.org