Asayiş Kaynak: Hibya Haber Ajansı 17.04.2024 12:01 Güncelleme: 17.04.2024 14:31

Mersin'de dolandırıcılık operasyonunda 19 şüpheli yakalandı

MERSİN - 17.04.2024 - HİBYA - Mersin merkezli Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, son dönemde artan internet üzerinden dolandırıcılık vakalarına karşı düzenlenen operasyonda 19 şüpheli yakalandı.
Mersin'de dolandırıcılık operasyonunda 19 şüpheli yakalandı

Edinilen bilgiye göre, Mersin merkezli Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, son dönemde artan internet üzerinden dolandırıcılık vakalarına karşı düzenlediği operasyonda sosyal medya platformları aracılığıyla evde paketleme, ek iş gibi vaatlerle insanları kandırarak para toplamak suretiyle dolandırıcılık suçu işleyen 19 şüpheli yakalandı.

Şüphelilerin, iş arayan ya da ek gelir elde etmek isteyen kişilere çeşitli iş imkanları sunarak "kaparo" veya "güvence" adı altında para talep ettikleri belirlendi. Bu kapsamda, evde paketleme, depozito, maske, ürün sigorta ücreti gibi bahanelerle kurbanlarına ulaşıldığı ve toplamda milyonlarca lira değerinde dolandırıcılık yapıldığı ortaya çıktı.

Operasyon sırasında 1 adet kurusıkı tabanca, 3 adet şarjör ve çeşitli dijital materyallere el konuldu.

Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, vatandaşların güvenliğini sağlamak ve siber dolandırıcılık gibi suçların önüne geçmek adına çalışmalarını kararlılıkla sürdüreceklerini belirtti.