Spor Kaynak: Hibya Haber Ajansı 18.02.2024 14:00 Güncelleme: 18.02.2024 14:37

Malatya'da masa tenisi turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Müdürlüğü tarafından organize edilen masa tenisi turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi.
Malatya'da masa tenisi turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Müdürlüğüne bağlı eğitim merkezlerinde verilen eğitimlerin yanında kurslara katılan öğrencilerin sosyalleşmesi ve sportif aktivitelerde bulunmaları amacıyla farklı birçok etkinlik düzenleniyor.

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Yaygın Eğitim ve Kültür Tesisleri Müdürlüğüne bağlı eğitim merkezlerinde (Kernek Külliyesi Eğitim Merkezi-Melekbaba, Özalper, Yeşiltepe ve Salköprü Semt Konakları ile Şehit Ramazan Sarıkaya eğitim Merkezi) yaklaşık bin 500 öğrenciye Bursluluk ve LGS sınavına hazırlık kursu verilerek sınavlara hazırlanmaları sağlanıyor. Aynı zamanda düzenlenen sosyal faaliyet ve turnuvalarla öğrencilerin eğlenirken sosyalleşmelerine katkıda bulunuluyor.

Gerçekleştirilen sosyal faaliyetler kapsamında düzenlenen masa tenisi turnuvası final müsabakalarıyla sona erdi. Yeşiltepe Semt Konağında gerçekleştirilen final müsabakaları sonrasında dereceye giren öğrencilere ödülleri ise kurum yöneticileri tarafından verildi.

Masa tenisi turnuvasında dereceye girenler şu şekilde:

"Erkeklerde; birinci Ahmet H. Bayraktar, ikinci Aziz Kerem Genç, üçüncü ise Cihan Arıkboğa olurken, kızlarda ise; birinci Kevser Oruç, ikinci Rüneysa Sevinç ve üçüncü Azra Güngör."