Dünya Kaynak: Hibya Haber Ajansı 27.05.2024 12:00 Güncelleme: 27.05.2024 12:54

Katz: Bir Filistin terör devleti kurmaya çalışanların Filistinlilerle teması olmayacak

Jerusalem, 27 Mayıs (Hibya) - İsrail Dışişleri Bakanı Israel Katz, Filistin İslami Hareketi'ni ödüllendiren ve bir Filistin devleti kurmaya çalışanların Filistinlilerle hiçbir temasının olmayacağını söyledi.
Katz: Bir Filistin terör devleti kurmaya çalışanların Filistinlilerle teması olmayacak

İsrail Dışişleri Bakanı Katz, Filistin'i tanıma kararı alması nedeniyle İspanya'nın Tel Aviv'deki büyükelçiliğine bir protokol gönderilmesi talimatı verdiğini açıkladı.

İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ve İspanya Çalışma ve Sosyal Politika Bakanı Yolanda Diaz'ın Yahudi karşıtı 'Nehirden denize Filistin özgür olacak' sloganını attığı bir hükümet karşısında sessiz kalmayacaklarını söyleyen Katz, “Filistin İslami Hareketi’ni ödüllendiren ve bir Filistin terör devleti kurmaya çalışanların Filistinlilerle hiçbir teması olmayacak.” dedi.

Katz, engizisyon günlerinin sona erdiğini belirterek, “Bugün Yahudi halkının egemen ve bağımsız bir devleti var ve hiç kimse bizi dinimizi değiştirmeye zorlamayacak veya varlığımızı tehdit etmeyecek: Bize zarar verenlere, biz de zarar vereceğiz.” diye konuştu.