Bülten Kaynak: Büşra Bozok AYTEK 02.03.2024 08:05

KARTAL'IN 10 NOKTASINDAN BİNLERCE VATANDAŞA KANDİL LOKMASI İKRAMI

Kartal Belediyesi, Berat Kandili dolaysıyla ilçedeki 10 farklı noktada vatandaşlara hayır lokması ikramında bulundu.
KARTAL'IN 10 NOKTASINDAN BİNLERCE VATANDAŞA KANDİL LOKMASI İKRAMI

Mübarek üç ayların son kandili olan Berat Kandili için vatandaşlara lokma ikramı yapmak isteyen Kartal Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü, ilçedeki belirli camilerin önüne konumlandırılan ikram araçlarından binlerce Kartallı’ya lokma dağıttı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel adına kandillerini kutladı.


Kartal Belediyesi çalışanları da ilçede bulunan Kartal Merkez Camii,  Hürriyet Merkez Camii,  Kavaklı Camii, Çavuşoğlu Merkez Camii, Fatih Sultan Mehmet Camii, Yukarı Merkez Camii, Hasan Tahsin Camii, Topselvi Merkez Camii, Safa Camii ve Uğur Mumcu Adnan Kahveci Camii önünde pişen sıcak lokmaları, mobil ikram araçlarından kandil ibadetini gerçekleştirmek ve namaz kılmak için camilere gelen ve yoldan geçen vatandaşlara ikram etti. 

Ekipler akşam namazından itibaren binlerce vatandaşa lokma ikramı yaptı. Lokma dağıtımı yapan ekiplerin yanı sıra Kartal Belediyesi başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve meclis üyesi adayları da Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel'in selamlarını vatandaşlara ileterek kandillerini kutladı.

Başkan Gökhan Yüksel de tüm komşularının kandilini şu mesajla kutladı: “Ramazan Ayı’nın habercisi olan bu mübarek gecenin, tüm komşularımıza; sağlık, huzur ve bereket getirmesini dilerim, Berat Kandili’miz mübarek olsun.”