Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Hibya Haber Ajansı 11.04.2024 14:00 Güncelleme: 11.04.2024 15:17

Kanton Fuarı'na katılacak şirketler rekora imza atıp 1 milyon yeni ürün sergileyecek

Kanton Fuarı olarak da bilinen "135. Çin İthalat ve İhracat Fuarı", 15 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında Çin'in güneyindeki Guangdong eyaletinin başkenti Guangzhou'da gerçekleşecek.
Kanton Fuarı'na katılacak şirketler rekora imza atıp 1 milyon yeni ürün sergileyecek

Kanton Fuarı olarak da bilinen “135. Çin İthalat ve İhracat Fuarı”, 15 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletinin başkenti Guangzhou’da gerçekleşecek.

1 milyon 550 bin metrekarelik sergi alanını kapsayan fuara katılacak işletme sayısının 29 bini aşarak, tarihinde yeni bir rekora imza atması bekleniyor. Fuara katılacak şirketlerin 28 bin 600’ünün ihracat firması ve 680’inin ithalat girişimcisi olacağı bildirildi. Açıklanan bir diğer bilgiye göre, fuarda sergilenecek yeni ürünlerin sayısı 1 milyonu geçecek.

Yılda iki kez düzenlenen bu yılın bahar oturumunun, Çin’in üst düzey dışa açılmasını beş önemli şekilde sergilemesi bekleniyor. Sürdürülebilirlik ve bağımsız fikri mülkiyeti öne çıkaran yenilikçi girişimler ve ürünler, önceki baskıdakilerden daha fazla olacak. Yaklaşık 3 bin 600 şirketin otomatik yönlendirmeli araçlardan yapay zeka destekli çeviri makinelerine kadar dijital cephedeki kapasitelerini sergilemesi bekleniyor. Fuarın online platformu da faaliyete geçecek.