Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 16.04.2024 09:00 Güncelleme: 16.04.2024 11:13

İstanbul'da

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, İstanbul'da düzenlenen "Mahzen-27" operasyonuyla hakkında İnterpol'ün kırmızı bültenle dolandırıcılık suçundan, sarı bültenle 2 ayrı hırsızlık suçundan aranma kaydı bulunan Nurlan Zharımbetov'un yakalandığını açıkladı.
İstanbul'da

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde; İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğünce aranan şahıslara yönelik yapılan çalışmalar sonucu Kazakistan  tarafından "dolandırıcılık ve hırsızlık" suçlarından kırmızı ve sarı bülten ile aranan Nurlan Zharımbetov'un İstanbul'da düzenlenen "Mahzen-27" operasyonuyla yakalandığını bildirdi.

Hangi büyüklükte olursa olsun, hangi bülten ile aranırsa aransın, halkın huzurunu kaçıran uluslararası organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine nefes aldırmayacaklarını ifade eden Yerlikaya, hepsini tek tek adalete teslim edeceklerini belirtti.

Yerlikaya, operasyonu gerçekleştiren polisleri tebrik ederek, “Allah ayaklarına taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.” dedi.