Vakıf Katılım web
Spor Kaynak: Hibya Haber Ajansı 19.05.2024 16:00 Güncelleme: 19.05.2024 16:36

IOC Başkanı, CMG'nin olimpiyat yayın ekibini tanıttı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, bugün Çin Medya Grubu'nun (CMG) Paris Yaz Olimpiyat Oyunları Yayın Ekibi'ni dünyaya tanıttı.
IOC Başkanı, CMG'nin olimpiyat yayın ekibini tanıttı

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Başkanı Thomas Bach, bugün Çin Medya Grubu’nun (CMG) Paris Yaz Olimpiyat Oyunları Yayın Ekibi’ni dünyaya tanıttı.

Thomas Bach, bugün CMG Shanghai Şubesi’nin bulunduğu Shanghai Uluslararası İletişim Limanı’nı ziyaret etti.

Bach, Çin Komünist Partisi Merkez Komitesi Tanıtım Departmanı Başkan Yardımcısı ve CMG Başkanı Shen Haixiong ile birlikte CMG’nin Paris Yaz Olimpiyat Oyunları Yayın Ekibi’nin tanıtım toplantısına katıldı. Etkinlikte, ekibe yayın sertifikası takdim edildi.

Shen Haixiong, törende yaptığı konuşmada, CMG’nin Paris Yaz Olimpiyat Oyunları ile ilgili yayın faaliyetleri için hazırlıklarını tamamladığına işaret ederek, CMG’nin ileri iletişim teknolojileriyle tüm dünyadan izleyicilere ve internet kullanıcılarına işitsel ve görsel bir spor ziyafeti sunacağını kaydetti.

IOC Başkanı Bach, törende yaptığı konuşmada, CMG’nin dünya genelini kapsayan ileri iletişim becerisiyle olimpik ruhun yaygınlaştırılmasına dev katkılar sağladığını belirtti.