Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 02.04.2024 17:00 Güncelleme: 02.04.2024 17:16

İmamoğlu: Yapının güvenliği ile ilgili inceleme sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul Gayrettepe'de meydana gelen yangın ile ilgili açıklamalarda bulundu.
İmamoğlu: Yapının güvenliği ile ilgili inceleme sürüyor

İmamoğlu'nun konuşmasından satır başları şu şekilde:

"Şu an söyleyebileceğim şey yangın kontrol altında yapının güvenliği ile ilgili süreci arkadaşlarım inceliyor. Arkadaşlarımız buraya sevk edildi. Yapının statik güvenliğine herhangi bir zarar verilmiş midir ona göre komşularımıza gerekirse tahliye ya da güvende olacakları şekilde destek olacağız.

Yangınla ilgili şu anda bir sorun yok söndürüldü ve soğutma işlemleri devam ediyor. Müdahale eden itfaiye erlerimizin her birisinin de sağlığı yerinde. Umut ederim daha fazla can kaybı haberi ulaşmaz. Şu anda süreç bu şekilde hepimizin başı sağ olsun.

Eğlence merkezinde çalışan işçi olduğu düşünülüyor. Ama bu kadar işçinin orada olması tabii bir soru işareti. Süreci takip ediyoruz. İlerleyen zamanda bir gelişme olursa sizlerle paylaşacağız.

Şu anda ulaşamadığımız bir şey yok ama çok ciddi bir şekilde inşaat ve yapı malzemesinin içeride dağınık bir şekilde olduğunu daire başkanımız ilettiler. Ama orada incelemeler devam ediyor."