​İGA İLE SİNGAPUR HAVA YOLLARINDAN ÇEVRECİ ATÖLYE ÇALIŞMASI

Ekonomi Cuma 08 Aralık 2023 07:00

İGA Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Fırat Emsen, "Avrupa Atık Yönetimi Haftası'nda biz de İGA İstanbul Havalimanı olarak sorumluluk üstlenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu atölye çalışması, gelecek vadeden öğrencilere havalimanının ileri dönüşüm uygulamalarını tanıtmak için güzel bir fırsat oldu." dedi.

​İGA ile Singapur Hava Yollarından çevreci atölye çalışması

İstanbul Havalimanı işletmecisi İGA ile Singapur Hava Yollarının işbirliği kapsamında havalimanı sıfır atık merkezinde atık yönetimine odaklanan atölye çalışması yapıldı.

İGA'nın açıklamasına göre, her iki şirketin de sürdürülebilirlik ve çevresel sorumluluk konusundaki ortak kararlılığını ortaya koyan etkinlik, "Avrupa Atık Yönetimi Haftası" kapsamında düzenlendi.

İstanbul Aydın Üniversitesi, İstanbul Gelişim Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi öğrencilerinin katıldığı atölye çalışmasında, etkili atık yönetimi ve ileri dönüşüm konusu uygulamayla pekiştirildi. Öğrenciler, profesyonellerle bir araya gelerek İstanbul Havalimanı'ndaki atık süreçleri hakkında bilgi edinme fırsatı buldu.

Sıfır atık merkezinin ziyaret edilmesinden sonra ileri dönüşüm üzerine odaklanan sanatçı ve tasarımcı Pınar Akkurt ile atölye çalışması gerçekleştirildi. Atölye boyunca, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak ürünler tasarlandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İGA Teknik Hizmetler Genel Müdür Yardımcısı Fırat Emsen, dünyanın en önemli küresel aktarma merkezlerinden biri olarak hem çevresel değerlerin korunmasını hem de ekonomik verimliliğin teşvik edilmesine imkan sağlayan teknoloji ve operasyonları uygulamakta kararlı olduklarını belirtti.

Havacılık sektörünü daha sürdürülebilir hale getirme ve gelecek nesiller için gezegeni iyileştirme hedefleri doğrultusunda çalışmalara devam ettiklerini aktaran Emsen, "Bu doğrultuda 'Singapore Airlines' ile işbirliği gerçekleştirdiğimiz atık yönetimi atölyesi, temel marka değerlerimizle mükemmel bir uyumluluk sergiledi. Avrupa Atık Yönetimi Haftası'nda biz de İGA İstanbul Havalimanı olarak sorumluluk üstlenmekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu atölye çalışması, gelecek vadeden öğrencilere havalimanının ileri dönüşüm uygulamalarını tanıtmak için güzel bir fırsat oldu." ifadelerini kullandı.

- "İlham veren girişimlere öncülük etmekten gurur duyuyoruz"

Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu da "Genç nesli sadece eğitmekle kalmayıp aynı zamanda sürdürülebilir uygulamalara aktif olarak katılmaları için onlara ilham veren girişimlere öncülük etmekten gurur duyuyoruz. İGA İstanbul Havalimanı ile yürütülen işbirliği aracılığıyla, havacılık sektöründe çevresel sürdürülebilirlik kültürünü güçlendirmeyi hedefliyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Etkinlik, Singapur Hava Yolları ve İGA İstanbul Havalimanı'na sürdürülebilirliği teşvik etme ve havacılık için daha yeşil bir gelecek yaratma konusundaki ortak değerlerini genç nesillerle paylaşma fırsatı sundu.ABONE OL