Magazin Kaynak: Ali Naki Özkan 20.02.2024 07:18

FATMA TURGUT: "AMY WINEHOUSE İLE TANIŞMAYI ÇOK İSTERDİM"

Rock dünyasının az sayıdaki kadın yıldızlarından Fatma Turgut, dün akşam Zonguldak Ereğli'de konser verdi. 2011'de hayatını kaybeden Amy Winehouse'u anıp "Onunla tanışıp şarkı söyleyebilmeyi çok isterdim" dedi.
FATMA TURGUT:

'Bir Varmış Bir Yokmuş', 'İlkbaharda Kıyamet' ve 'Aşk Tadında' gibi şarkılarla kendisine büyük bir hayran kitlesi yaratan Fatma Turgut, Türkiye’nin dört bir yanında konserler veriyor. Sevenleriyle buluşmak için mesafeyi engel olarak görmeyen Fatma Turgut önceki akşam Zonguldak Ereğli’deydi. Büyük Anadolu Otel’in salonunda verdiği akustik konserin gördüğü ilgi nedeniyle adeta izdiham yaşandı.

 

Sık sık seyircisiyle sohbet eden Fatma Turgut 2011’de henüz 27 yaşındayken hayatını kaybeden İngiliz şarkıcı Amy Winehouse’u hüzünle andı. Kısa hayatında bir döneme şarkılarıyla damga vuran Amy Winehouse için “Dünya üzerindeki en güzel seslerden biri benim için. Çok isterdim onunla tek bir şarkı söyleyebilmek. Tanışmak, vakit geçirmek… Dünyayı onun gözünden görüp ne hissettiğini anlamayı çok isterdim” dedi.

 

Anadolu şehirlerini gezerek akustik konserler vermeye devam edecek olan Fatma Turgut 28 Şubat’ta Malatya’da, 29 Şubat’ta Kahramanmaraş’ta, 1 Mart’ta Gaziantep’te, 2 Mart’ta Kayseri’de ve 8 Mart’ta Ankara’da hayranlarının karşısına çıkacak.