Magazin 04.12.2019 00:30

Ender Çabuker Endonezya'da "En İyi Șarkı" ve "En İyi Düet" ödülünü aldı

Ünlü prodüktör Ender Çabuker'in Endonezya'nın süperstarı Ayu Ting Ting'e verdiği "Apalah Cinta" isimli şarkı "Yılın Şarkısı" ve "Yılın Düeti" ödüllerini aldı.
Ender Çabuker Endonezya'da "En İyi Șarkı" ve "En İyi Düet" ödülünü aldı

Ender Çabuker şarkısı 4 ülkede birden dünya trendlerine girdi

Çıktığı hafta 5 ülkede birden (Endonezya, Hong Kong, Singapur, Malezya,Tayland) Youtube Trends listelerini sallayan "Apalah Cinta" 'yı 36 Milyon Instagram takipçisi ile dikkatleri çeken Asya'nın süperstarı Ayu Ting Ting ve Keremcem seslendirdi.

Şarkıya besteci, aranjör ve prodüktör olarak imza atan Ender Çabuker ödülle ilgili "Daha önce Bulgaristan ve Yunanistan'a bir çok şarkı verdim, komşu müzikleri bizimkine çok benziyor. Fakat Endonezya'da tamamen farklı bir müzik türü var, melodi veya ritmleri hiç benzemiyor. Buna rağmen şarkılarımı beğenmeleri harika bir duygu, demek ki konu aşk olunca sınırlar ortadan kalkıyor" dedi. Ayu şarkıyı mükemmel bir Türkçe ile okuyarak dikkatleri çekti diyen Çabuker, "Ayu ile düet yapmak için birçok Türk sanatçı şimdiden sıraya girdi. İki ülke ilk kez müzikte birleşti fakat belli ki bu son olmayacak" dedi.