Magazin Kaynak: Ali Naki ÖZKAN 27.02.2024 07:37

EMİN ALPER'İN İLK TİYATRO OYUNU 'ÖTEKİ' İLK KEZ ANKARA'DA SAHNEDE!

Emin Alper'in Dostoyevski'nin adlı aynı eserinden sahneye uyarladığı ve yönettiği ilk tiyatro oyunu 'Öteki' turneye çıkmaya hazırlanıyor. 8 Mart'ta ilk kez Ankara'da tiyatroseverlerle buluşacak oyun sezon boyunca farklı şehirlerde sahnelenmeye devam edecek.
EMİN ALPER'İN İLK TİYATRO OYUNU 'ÖTEKİ'  İLK KEZ ANKARA'DA SAHNEDE!

Cem Yiğit Üzümoğlu, Erdem Şenocak, Derya Karadaş ve Gökhan Yıkılkan’ı kadrosunda buluşturanEmin Alper'in Dostoyevski’nin zamansız eserini sahneye taşıdığı ‘Öteki’ 8 Mart’ta ilk kez Ankara’da sahnelenecek. İstanbul’daki temsilleri de kapalı gişe devam eden, güçlü bir kara komedi sunan oyun ilk kez 8 Mart’ta Ankara’da MEB Şura’da tiyatroseverlerin karşısına çıkacak.

 

Güçlü oyuncu kadrosunun yanısıra, Deniz Göktürk Kobanbay'ın sahne, Ahmet Sesigürgil'in ışık, Okan Kaya'nın ses tasarımını bir araya getiren ‘Öteki’özgün uyarlaması ve farklı sahne deneyimiyle prömiyerinden itibaren seyirciden büyük beğeni topluyor. İstanbul’da 29 Şubat ve 29 Mart’ta Maximum Uniq Hall’da, 16 Mart’ta iki temsille Caddebostan Kültür Merkezi’nde, 18 Mart’ta Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde, 27 Mart’ta ise ENKA Oditoryumu’nda sahnelecek oyun Nisan Ceren Özerten’in yapımcılığında, Luz Yapım prodüksiyonuyla tiyatroseverlerle buluşuyor.

 

Size fiziksel olarak kusursuz bir biçimde benzeyen ama karakteri sizinkinin tam zıttı olan; nefret ettiğiniz, tahammül edemediğiniz özelliklere sahip ve aslında tam da bu özellikleri nedeniyle sizin hedeflerinize sizden çok daha kolay ulaşabilen; dolayısıyla içten içe, yerinde olmak isteyebileceğiniz birisi karşınıza çıksa ne yaparsanız sorusunu sorduran oyun sezon boyunca farklı mekanlarda sahnelenmeye devam edecek.