Seslendirdiği şarkılar ile büyük kitlelere ulaşan Demir, 2024’e de hızlı bir giriş yaptı. Şarkı hakkında konuşan Demir, “Bu şarkı ruhumu dinleyicim ile buluşturduğum bir şarkı. Eminim dinleyenleri de mazinin güzel esintisine götürecek. Duyguların ‘Demir Kapı’larını bu şarkıyla kıracağız.” dedi. Sözlerine Mabel Matiz'in, müziğine Sude Bilge Demir ve Emirhan Cengiz'in imza attığı şarkının düzenlemesini Emirhan Cengiz yaptı. Klibini Murad Küçük’ün yönettiği ‘Demir Kapı’, yarın (23.02.2024) 23 Müzik etiketi ile tüm dijital platformlarda yerini alacak.