Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 17.04.2024 17:01 Güncelleme: 17.04.2024 11:30

Başkan Er'den Turgut Özal'ın vefatının 31. yıl dönümü mesajı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 31. yıl dönümünü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Er'den Turgut Özal'ın vefatının 31. yıl dönümü mesajı

Başkan Er, Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vefatının 31. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları söyledi:

"Rahmetli Turgut Özal, ekonomik ve siyasi engelleri ortadan kaldırıp, dar kalıplara sokulup kendi kaderine terk edilmek istenen Türkiye'nin çehresini değiştirecek değişim ve dönüşüme öncülük ederek, milletimizin gönlünde taht kurmuştur. Hemşerimiz merhum Turgut Özal'ı vefatının 31. yıl dönümünde saygı rahmet ve şükranla anıyorum."

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sami Er, 46 yıl önce saldırı sonucu hayatını kaybeden Malatya Belediyesi eski Başkanı ve milletvekillerinden Hamit Fendoğlu'nu yayınladığı bir mesajla andı. Başkan Er, "46 yıl önce gerçekleşen hain bombalı saldırı sonucunda, Malatya'nın eski Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu, gelini ve iki torunuyla birlikte şehit düşmüştür. Yiğitliği ve vatanseverliğiyle milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olan Hamit Fendoğlu'nu, ölüm yıl dönümünde rahmetle anıyorum." dedi.