TRT  web masthead
Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 18.04.2024 16:00 Güncelleme: 18.04.2024 16:07

Başkan Büyükkılıç'tan 122 mahalle muhtarıyla toplantı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Pınarbaşı ilçesinde 122 mahalle muhtarıyla istişare toplantısı gerçekleştirdi.
Başkan Büyükkılıç'tan 122 mahalle muhtarıyla toplantı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükkılıç; barajları, hamamları, Süleyman Şah Türbesi ve Türklük Anıtı ile bilinen Pınarbaşı ilçesini ziyaret ederek, ilçede görev yapan 122 mahalle muhtarıyla bir araya geldi.

Kırsal bölgelere hizmet ulaştırma noktasında en büyük destekçileri olan muhtarlarla bir araya geldiklerini ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Yeni dönemde seçilen muhtarlarımıza hayırlı olsun dileklerimizi ileterek vatandaşlarımıza hizmet etmek için hiç vakit kaybetmeden muhtarlarımızdan talepleri dinliyor ve işe koyuluyoruz. Bizim tek gayemiz halkımızı bulunduğu yerde mutlu etmek, huzurla yaşamalarına katkı sağlamak.” ifadelerini kullandı.

Muhtarları uç beyi olarak nitelendiren Büyükkılıç, “Biz sizin için varız, sizler de bir uç beyi mantığı ile mahallelerimizde bizleri temsil ediyorsunuz. Dayanışma içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu şehri daha iyi noktalara taşımak, bizleri seven, güvenen insanlara hizmet etmek asli vazifemizdir.” diye konuştu.

Gerçekleşen toplantıda muhtarlar da istek ve taleplerini gönül rahatlığıyla Başkan Büyükkılıç’a iletti. Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin istişare edildiği toplantıda Pınarbaşı’daki mahalle muhtarları tek tek sözlü olarak dinlenirken, talep ve istekleri de yazılı olarak not alındı.