Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 15.04.2024 13:01 Güncelleme: 15.04.2024 13:25

Başkan Büyükkılıç: Karavan Park Projesi'ni hayata geçireceğiz

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, büyükşehir belediyesi tarafından şehre katkı sağlayacak ve yeni bir turizm destinasyonu olacak iki bölgede Karavan Park Projesi'ni hayata geçireceklerini söyledi.
Başkan Büyükkılıç: Karavan Park Projesi'ni hayata geçireceğiz

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 6 bin yıllık tarihi ve kültürel geçmişe sahip Kayseri’yi Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından biri yapma yönünde çalışmaların hız kesmeden devam edeceğini söyledi.

Turizmi çeşitlendirdiklerini ve şehre katkı sağlayacaklarını vurgulayan Başkan Büyükkılıç, “Hem Erciyes Dağı’mızda hem de Sarımsaklı bölgemizde iki alanda Karavan Park’ı hayata geçireceğiz.” dedi.

Büyükkılıç, günümüzde değişen turizm tercihlerinin yerini yavaş yavaş alternatif turizm türlerine bırakmaya başladığını ifade ederek, “Kamp/karavan turizmi özellikle son yıllarda iyice artış göstermiş ve talep edilir duruma gelmiştir. 2020 yılından beri yaşanan küresel pandemi süreciyle birlikte bu konuda tercihler de bundan etkilenmiş ve insanların doğa ile baş başa ve sakin zaman geçirme isteği artmıştır.” diye konuştu.

Kayseri’nin yeni bir turizm destinasyonu olmak için birçok faaliyette bulunduklarını belirten Başkan Büyükkılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erciyes Turizm Merkezi de bu doğrultuda önemli başarılara imza atmaktadır. İşte ilimizdeki turizm çeşitliliğini artırmak amacıyla belediyemizce karavan parkları hayata geçireceğiz. İlki Erciyes Dağı’nda ve ardından Sarımsaklı’da olmak üzere karavan parkların yapımına başlanacaktır. Erciyes’in önemli yaz faaliyetlerinden biri olacağı düşünülen karavan park ile ilimiz turizm gelirleri ve çeşitliliği artırılacaktır.”