Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 02.04.2024 16:01 Güncelleme: 02.04.2024 17:17

Başkan Büyükerşen: Türkiye İttifakı ile ülkemizi aydınlığa kavuşturacağız

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, başta Eskişehir olmak üzere Türkiye'de ortaya çıkan tablonun umut verici olduğunu belirtti.
Başkan Büyükerşen: Türkiye İttifakı ile ülkemizi aydınlığa kavuşturacağız

Başkan Büyükerşen, Eskişehir’in ilk kadın Büyükşehir Belediye Başkanı avukat Ayşe Ünlüce’yi tebrik ederek, seçim sonuçlarına yönelik görüşlerini paylaştı.

Ülkenin güzel yarınlarına olan inancının arttığını belirten Büyükerşen, “Seçim sonuçları ile ilgili şehrimizde Han'a ne kadar üzüldüysem Sivrihisar, Beylikova ve Çifteler için de o kadar sevindim, mutlu oldum. Türkiye haritasına baktıkça da ülkemizin güzel yarınlarına olan inancım artıyor. Sosyal belediyecilik ile yıllar sonra tanışacak büyükşehirlerimiz Bursa, Denizli, Balıkesir ve Manisa için çok ama çok mutluyum. Türkiye ittifakına inanarak, güvenerek oylarını Cumhuriyet Halk Partisi'ne veren ve 35 şehirde halkçı belediyeciliği tercih eden yurttaşlarımız gönlünü ferah tutsun.” dedi.

Büyükerşen, “Son olarak da bundan sonraki süreçte Genel Başkanımız Özgür Özel'in de ifade ettiği gibi bir elim Eskişehir'de diğer elim de tüm belediye başkanlarımızın omzunda olacaktır. 'İşimiz Gücümüz Türkiye' diyerek çıktığımız bu yolda tüm il, ilçe ve beldelerimizde belediyecilik çalışmalarımızı en güzel şekilde yapacak, 2028'e kadar umudu büyütecek ve Türkiye İttifakı ile ülkemizi aydınlığa kavuşturacağız.” ifadelerini kullandı.