Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 11.06.2024 12:00 Güncelleme: 11.06.2024 13:32

Başkan Bozbey: Beş yılda dağ yöresinde büyük değişim olacağını hep beraber göreceğiz

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Büyükşehir Belediyesi'nin 2024-2029 stratejik plan çalışmalarına devam ediyor. Bursa'yı bir bütün olarak ele alacak strateji toplantıları, İnegöl ve Gemlik'in ardından Dağ ilçelerinde devam etti.
Başkan Bozbey: Beş yılda dağ yöresinde büyük değişim olacağını hep beraber göreceğiz

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Bursa’nın yol haritasını belirleyecek olan stratejik plan çalışmaları kapsamında Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık belediyelerini ziyaret ederek “Bu bölgede bacasız sanayiyi hakim kılmalıyız. Turizmi teşvik etmeliyiz. Beş yılda dağ yöresinde çok büyük değişim olacağını hep beraber görmüş olacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, kentin geleceğini belirleyecek olan strateji plan çalışmaları kapsamında ilçe ziyaretlerini sürdürdüklerini söyledi.

İnegöl ve Gemlik’in ardından dağ ilçelerini tek tek ziyaret ettiklerini anlatan Başkan Mustafa Bozbey, “Yaptığımız toplantılarda, stratejik plan konusunda onların da neler düşündüğünü sorduk. Dağ yöresinin kent için çok önemli olduğunu biliyoruz. Dört dağ ilçesinin de benzer sorunları olduğunu biliyoruz. Bu bölgede bacasız sanayiyi hakim kılmalıyız. Jeotermal, trekking gibi alanları genişletmeliyiz ve turizmi teşvik etmeliyiz. Gençlerin ve bölgeye gelenlerin keyifli zaman geçireceği alanlar oluşturmalıyız. Belediye başkanlarımızın da bu yönde talepleri oldu. Yapacağımız projelerle hem göçü önlemek hem de bölgeye daha fazla yerli ve yabancı turist gelmesini hedefliyoruz. Beş yılda dağ yöresinde çok büyük değişim olacağını hep beraber görmüş olacağız” diye konuştu.