Spor Kaynak: Hibya Haber Ajansı 27.02.2024 08:45 Güncelleme: 26.02.2024 12:12

Başkan Aktaş: "Dağder Futbol Turnuvası'na her sene destek oluyoruz"

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin katkılarıyla Dağder koordinasyonunda düzenlenen ve 44 takımın kıyasıya mücadele ettiği '18. Geleneksel Dağder Futbol Turnuvası', Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da katıldığı törenle sona erdi.
Başkan Aktaş:  "Dağder Futbol Turnuvası'na her sene destek oluyoruz"

Bursa Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarının sosyal projelerine olan desteğini sürdürüyor.

Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi ilçelerine bağlı dağ köylerinin Bursa’daki sesi olan Dağder tarafından bu sene 18’incisi düzenlenen ‘Geleneksel Dağder Futbol Turnuvası’, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destekleri ve 44 takımın katılımıyla yapıldı. Kıyasıya maçların yapıldığı turnuva sonunda final maçı, Düvenli Spor ile Belenören Spor arası yapıldı.

Turnuvanın final maçı Merinos Stadı’nda yapılırken Belenören Spor şampiyon oldu.

Turnuvaya katılarak kıran kırana maçlar çıkartan tüm takımları ve sporcuları tebrik eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleneksel hale gelen Dağder Futbol Turnuvası’na her sene destek olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek şunları dile getirdi:

"Dağder kurulduğu günden bugüne dağlı hemşerilerimizin bir araya gelmesini, birlik ve beraberliklerini korumasını sağlıyor. Üniversite okuyan gençlerimize maddi ve manevi imkanlar sunmak için gayret gösteriyorlar. Bizlerde derneğimize her zaman destek oluyoruz. Turnuvaya katılan tüm takımları ve sporcuları tebrik ediyorum.”