Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 10.04.2024 18:00 Güncelleme: 10.04.2024 18:07

Bakan Güler: Terör örgütünün belini doğrultmasına müsaade etmeyeceğiz

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, terör örgütünün en ufak bir şekilde kıpırdamasına, belini doğrultmasına müsaade etmeyeceklerini söyledi.
Bakan Güler: Terör örgütünün belini doğrultmasına müsaade etmeyeceğiz

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, bayram namazını beraberindeki Genelkurmay Başkanı Orgeneral Metin Gürak, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu ile Şanlıurfa’da Mevlid-i Halil Camisi’nde kıldı.

Namazın ardından camideki vatandaşlarla ve dışarıda görev yapan polislerle bayramlaşan Bakan Güler ve TSK komuta kademesi daha sonra Şanlıurfa Kışla Gazinosu’na geçti. Burada çocuklar tarafından karşılanan Bakan Yaşar Güler, onlara bayram hediyeleri vererek yakından ilgilendi.

Bakan Yaşar Güler ve beraberindeki TSK Komuta Kademesi, 20’nci Zırhlı Tugay Komutanlığında Mehmetçikle bir araya gelerek onlarla bayramlaştı.

Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler, Mehmetçiklerle buluşmasında telefonla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı arayarak Mehmetçiklerle görüştürdü. Telefonda Mehmetçiklerin bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları söyledi:

“Tüm Komuta Kademesindeki kardeşlerime, Mehmetçiklerimize özellikle en kalbî duygularla selamlarımı, sevgilerimi gönderiyorum ve Ramazan Bayramı’nın tüm milletimize hayırlara vesile olmasını Allah’tan diliyorum. Ve bizler gerek Mehmetçiklerimiz, gerek Komuta Kademesi hepsiyle teröristleri inşallah bundan sonra da bugüne kadar olduğu gibi yok edeceklerine inanıyoruz. Gerek sınırda gerek sınır ötesinde bu mücadelemiz aynı şekilde devam edecektir. Tekrar bayramınızı tebrik ediyor ve en kısa zamanda buluşmak üzere sizleri Allah’a emanet ediyorum.”

Bakan Güler, terör örgütünün en ufak bir şekilde kıpırdamasına, belini doğrultmasına müsaade etmeyeceklerini dile getirerek, “Şuna eminim ki hiçbir terörist, kahraman Mehmetçiğimizin çelik yumruğu altında ezilmekten kurtulamayacaktır.” dedi.