Dünya Kaynak: Hibya Haber Ajansı 02.04.2024 16:01 Güncelleme: 02.04.2024 17:16

Altun: İsrail, derin iz bırakan insan hakları ihlallerine son vermeli

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İsrail'in saldırısında Gazze'de insani yardım çalışmaları yapan World Central Kitchen (WCK) çalışanlarının öldürülmesini kınadı.
Altun: İsrail, derin iz bırakan insan hakları ihlallerine son vermeli

İletişim Başkanı Altun, Filistinlileri korumada başarısız olan uluslararası toplumun, İsrail soykırım eylemlerini ve uluslararası hukuk ihlallerini sürdürdüğünü belirtti.

İsrail'in son saldırısında Gazze'ye insani yardım ulaştıran uluslararası yardım görevlilerini hedef aldığını kaydeden Altun, ''Türkiye olarak World Central Kitchen yardım çalışanlarının ailelerine en derin taziyelerimizi iletiyor ve bu vahşi saldırıyı kınıyoruz. İsrail, uluslararası toplumun hafızasında derin iz bırakan insan hakları ihlallerine son vermeli, işlediği savaş suçlarından sorumlu tutulmalıdır. Gıdanın silah olarak kullanıldığı Gazze’de insani yardımın ulaştırılması, baş gösteren kıtlığın önlenmesi için hayati öneme sahiptir.'' ifadelerine yer verdi.

Altun, son olarak yaptığı açıklamada, ''İsrail'in Gazze'deki vahşeti karşısında insan vicdanının gücünü yansıtan insani yardım çalışanlarının çabalarını her zaman hatırlayacağız.'' dedi.