Halkbank web
Ekonomi Kaynak: Büşra Bozok AYTEK 18.02.2024 15:24

AKBANK ve BORUSAN HOLDİNG 16.GÖNÜLDEN ÖDÜLLER'İN 'BAŞARILI GÖNÜLLÜLERİ' SEÇİLDİ

Türkiye'de çalışan gönüllülüğü projelerini teşvik etmek amacıyla Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) tarafından başarılı program ve projelere verilen Gönülden Ödüller Töreni 15 Şubat 2024'de MEXT Teknoloji Merkezi'nde gerçekleştirildi.
AKBANK ve BORUSAN HOLDİNG 16.GÖNÜLDEN ÖDÜLLER'İN 'BAŞARILI GÖNÜLLÜLERİ' SEÇİLDİ

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği (ÖSGD) tarafından, özel sektördeki gönüllülük çalışmalarını destekleyerek yaygınlaşmasını sağlamak ve toplumda fark yaratan iyi örnekleri ödüllendirmek amacıyla 2007 yılından bu yana verilen alanının tek ve en prestijli ödülleri, ‘Gönülden Ödüller’ sahiplerini buldu. 16. Gönülden Ödüller töreninde “En Başarılı Gönüllülük Programı” kategorisinde büyük ödül Fiba Holding Çalışan Gönüllülüğü Programı’na verildi.

Coca-Cola İçecek En Başarılı Gönüllülük Programı Jüri Özel Ödülü’nün sahibi olurken, Akbank ve Fiba Holding “En Başarılı Gönüllülük Projesi: Özen Gösterdiklerimiz” kategorisinde ödülle buluştu. “Katma Değeri En İyi Anlatan Video” ve “En Etkili STK & Özel Sektör İş Birliği” kategorilerinin kazananı ise Borusan Holding oldu.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanı Pınar Ilgaz, şunları söyledi:

“İnanıyoruz ki 2024’te rekabetin tanımı baştan yazılacak. Saygın kurumlar bir araya gelecek, güçlerini iş birlikleri ile çoğaltacak ve ihtiyaç sahibi kitlelere ulaşabilmek için daha büyük ve kolektif adımlar atacak. Duyarlı çalışanlarını ortak hedefte buluşturan “iyi şirketler” fark yaratabilmek için “gönüllülüğün” motivasyonuyla tazelenecek. Çalışanlarına gönüllülük ortamı sunarak toplumda iyileşmenin parçası olmayı seçen şirketlerimize, tüm gönüllülerini aktif vatandaş olma yönünde cesaretlendirdikleri için teşekkür eder, bu yolda başarılı uygulamaları ile hepimize örnek olanları tebrik ederim”

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği’nin bu sene 16.sını gerçekleştirdiği Gönülden Ödüller törenin sunuculuğunu Özlem Gürses üstlenirken, Peryön Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Ebru Taşcı Firuzbay insan kaynakları gözünden gönüllülüğün kurumlara, bireye ve topluma katkılarını değerlendirdi.