Magazin Kaynak: Büşra Bozok Aytek 28.02.2024 07:06

AHMET KAYA'NIN SÜRGÜNDE YAZDIĞI ŞARKIYI ALİ İHSAN TEPE YORUMLADI…

Türk protest müziğinin efsane sesi Ahmet Kaya, 16 Kasım 2000 yılında ülkesinden uzakta, Paris'te hayata gözlerini yummuştu.
AHMET KAYA'NIN SÜRGÜNDE YAZDIĞI ŞARKIYI ALİ İHSAN TEPE YORUMLADI…

Kaya, sürgün günlerinde kalbi kırık bir şekilde kaleme aldığı ‘Siz Yanmayın (Sürgün)’ isimli şarkısı, vefatından 24 yıl sonra, uzun yıllardır Avrupa ve İngiltere’de sahne çalışmalarını sürdüren müzisyen   Ali İhsan Tepe'nin yorumuyla müzikseverlerle buluştu.

Stüdyo çalışmaları İstanbul'da gerçekleştirilen eserin aranjörlüğü Ozan Sarıboğa yaptı. Eserin özelliğini, ruhunu ve dokusundaki hüznü hissederek düzenleme yapan Ozan Sarıboğa'nın yanı sıra, çekilen klibin de aynı duygusallığı yansıtmasına özen gösterildi.

Video klibin çekimleri ise Diyarbakır'ın mistik atmosferinde yapıldı. Diyarbakır mimarisinin en tipik özelliği olan dar sokakları, küceleri, mekansal anlamı ve derinliği arka fonu oluşturdu.

‘Siz Yanmayın (Sürgün)’ klibi, müziğin ve sanatın, sokakla, hayatla, halkla buluştuğu görsel bir tat vaat ederken Ahmet Kaya hayranları için de özel bir anlam ifade ediyor.

Gülten Kaya’nın gösterdiği hassasiyete uygun bir şekilde hazırlanan bu muhteşem eser, Ahmet Kaya’nın Müzik ve yapım şirketi Gam Müzik etiketiyle tüm dijital müzik platformlarında yerini aldı.

Ali İhsan Tepe'nin cover dokunuşuyla Ahmet Kaya'ya bir saygı, bir vefa anlamı taşıyan ‘Siz Yanmayın (Sürgün)’ bir kez daha kalplere dokunuyor!