​7. ULUSLARARASI KADIN YÖNETMENLER FİLM FESTİVALİ'NE BAŞVURULAR DEVAM EDİYOR!

Kültür Sanat Çarşamba 06 Aralık 2023 15:16

Kadın Yönetmenler Derneği tarafından, 26 Şubat - 2 Mart 2024 tarihleri arasında İzmir'de gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali'nin başvuruları 15 Aralık'ta sona eriyor.

​7. Uluslararası Kadın Yönetmenler Film Festivali'ne başvurular devam ediyor!

Kadın Yönetmenler Derneği tarafından, 26 Şubat - 2 Mart 2024 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecek olan 7. Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin başvuruları 15 Aralık’ta sona eriyor.  50 ülkeden 300’ü aşkın başvurunun gerçekleştiği festivalde filmler; Altın Makara için yarışacak. Filmfreeway üzerinden başvuru süreci devam eden yarışmada bu yıl filmler; Altın Makara Uzun Film, Kamera Göz Belgesel Film, Kısa Candır Kısa Film, Deneysel ve Animasyon kategorilerinde ulusal ve uluslararası olarak değerlendirmeye alınacak. 

7 yıldır, kadın sinemacıları ve sektörün kadın emekçilerini bir araya getirerek, kadın yönetmenleri ve filmlerini daha görünür kılmayı hedefleyen Uluslararası Kadın Yönetmenler Festivali’nin kurucu direktörü Gülten Taranç “ Türkiye’de artık festival yapmak eskisinden de zor oldu bu nedenle sponsor arayışlarımız devam ediyor, her türlü desteğe açığız. Sürdürebilirlik adına tarihlerimizi hiçbir zaman değiştirmedik ancak bu yılda yerel seçim öncesine denk geleceğiz. Her yıl mutlaka bir olaya, bir duruma denk geliyoruz, bir aksilik olmazsa bu yıl uzun süre sonra tüm etkinliklerimiz yüz yüze gerçekleşecek ” şeklinde konuştu. 

ABONE OL
Murat kurum 300x250