Türkiye - Gündem Kaynak: Hibya Haber Ajansı 21.05.2024 13:00 Güncelleme: 21.05.2024 14:59

Yılmaz: Savunma sanayinde sağlanan ilerleme insanımızın refahına katkı sağlamaktadır

Cumhurbaşkanı Yardımcı Cevdet Yılmaz, savunma sanayindeki ilerlemenin sivil alanlara da sirayet ederek katma değeri yüksek ekonomik üretim ve ihracatı desteklediğini ve vatandaşların refahına katkı sağladığını bildirdi.
Yılmaz: Savunma sanayinde sağlanan ilerleme insanımızın refahına katkı sağlamaktadır

Cumhurbaşkanı Yardımcı Yılmaz, Bayraktar Akıncı’nın İran’da yaşanan kaza sonrası ortaya koyduğu performans ile savunma sanayinde katedilen ilerlemenin güvenliği pekiştirmenin yanı sıra sosyal ve ekonomik kalkınmaya yaptığı büyük katkıyı da ortaya koyduğunu ifade etti.

Savunma sanayindeki ilerlemenin sivil alanlara da sirayet ederek katma değeri yüksek ekonomik üretim ve ihracatı desteklediğini ve vatandaşların refahına katkı sağladığını belirten Yılmaz, “Sosyal ve çevresel (deprem, yangın, vb) ihtiyaçların etkin karşılanmasına yönelik uygulamalar ise sürdürülebilir ve insan odaklı kalkınmaya güç vermektedir.” dedi.

Yılmaz, ileri teknoloji savunma sanayi ürünleri ile ihtiyaç duyan ülkelere sunulan desteklerin, uluslararası konumu ve ilişkileri de olumu yönde etkilediğine dikkati çekerek, bu alanda çalışmalar yapan Selçuk Bayraktar ve ekibini Türk milleti adına tebrik etti.