Siyaset - Politika Kaynak: Hibya Haber Ajansı 25.02.2024 13:00 Güncelleme: 25.02.2024 13:15

Türkiye İşçi Partisi Bodrum'da iddialı

Türkiye İşçi Partisi, Muğla'nın Bodrum ilçesinde, belediye başkanı ve meclis adaylarını belirledi.
Türkiye İşçi Partisi Bodrum'da iddialı

Bodrum’u, halkın merkezinde olduğu yenilikçi belediyecilik anlayışıyla tanıştıracak olan Türkiye İşçi Partisi; ilçenin su, yol, altyapı ve rant gibi kronikleşmiş sorunlarını, sürece ilgili sivil toplum kuruluşları, kurumlar, bilim insanları ve akademileri de dahil ederek bilimsel ve akılcı projelerle çözmeyi hedefliyor. Parti Bodrum’da ilçenin yıllardır mahkum olduğu eski moda ve ilkel siyaset anlayışına son vermeyi amaçladığını açıkladı.

Türkiye İşçi Partisi Bodrum İlçe Başkanı Arif Özçelik, Bodrum’da gerçekleştirilen toplantı ile belediye başkan ve belediye meclis adaylarını kamuoyuna tanıttı.

Türkiye İşçi Partisi’nin, liyakatli ve kamusal çıkarları savunduğu halk tarafından bilinen adayların ortaya çıktığı seçim bölgelerinde, muhalefet ve iktidar oylarının birbirine çok yakın olması halinde sorumlu siyaset anlayışı doğrultusunda hareket edeceğini de vurgulayan Özçelik sözlerini “Ancak Bodrum özelinde, kamuoyunun da kaygıyla takip ettiği gibi, ilçenin sorunlarını çözmekten uzak, süregelen talancı anlayışı devam ettirecek adayların ilan edildiği görülmüştür. Siyasi çıkar ve rant odağında şekillenen kimi hesaplaşmaların, ilkesiz ve düzeysiz siyaset anlayışlarının, Bodrum halkına umut olamayacağı açıktır.” şeklinde sürdürdü.

Partinin ilçe başkanı Özçelik, bu gelişmeler karşısında Bodrum halkını seçeneksiz bırakmamak adına, üyeleri, genel merkezi, ilçe ve il yönetimi olarak ortak bir akılla aday çıkarma kararı alındığının altını çizerek “Türkiye İşçi Partisi, Bodrum’un gelişmiş, aydınlık, sorgulamaktan çekinmeyen, cesur yurttaşlarının tertemiz, çağdaş, halk yararına bir belediyecilik anlayışı ile hizmet almayı hak ettiklerine inanıyoruz” dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde Türkiye İşçi Partisi Bodrum Belediye Başkan adayının Özgül Tuzcu, belediye meclis adaylarının ise Pınar Günay, Ahmet Akbaşlı, Selin Özçelik, Enver Duymazoğlu ve Hasan Ormanlar olduğu açıklandı.

Bodrum’un belediye başkan adayı Özgül Tuzcu, Bodrum’un talan, çevre, alt yapı gibi artık kördüğüm olmuş sorunlarıyla yıllardır yönetildiği köhne belediyecilik anlayışına mahkum kalması kabul edilemez bir durum olduğunu söyledi.