Teknoloji Kaynak: İlker Fatih Kuşçu 25.02.2024 13:42

Teknosa Gaming Parkour'da Yeni Rekor Kırıldı

Türkiye teknoloji perakendeciliğinin ve e-ticaretin öncü markası Teknosa, farklı şehirlerde düzenlediği etkinliklerle oyun ve teknoloji tutkunlarına unutulmaz deneyimler yaşatmaya devam ediyor. Eskişehir'de yoğun katılımla gerçekleştirilen Teknosa Gaming Parkour etkinliğinde 71,578 salise ile tüm zamanların en iyi parkur süresi elde edilerek, yeni bir rekora imza atıldı.
Teknosa Gaming Parkour'da Yeni Rekor Kırıldı

'Oyunda Buz Çağı' mottosuyla hayata geçen yarışma serisi finale doğru ilerlerken, oyun ve teknoloji severlerden büyük ilgi görmeye devam ediyor. Intel Türkiye, Lenovo Türkiye ve Microsoft'un iş birliğiyle düzenlenen etkinliğin Eskişehir ayağı, Espark AVM'de gerçekleşti. Performansa ve hıza dayalı oyunlar arasında yer alan Forza Horizon 5, FIFA 2023, Fortnite ve Mortal Kombat gibi dünyaca ünlü oyunlar, Eskişehirlilere adrenalin dolu anlar yaşatarak keyifli anlara sahne oldu.

 

Asil kayıtların yalnızca 30 dakikada gibi kısa sürede tamamladığı etkinlik boyunca, birbirinden yetenekli 72 yarışmacı ve yüzlerce coşkulu seyirci eğlence dolu atmosferin keyfini doyasıya çıkardı. Ankara gibi farklı şehirlerden gelen yarışmacıların da katıldığı turnuvada, rekabetin dozu zirveye çıktı. Büyük ödülü kazanmak için her biri kendi oyun becerilerini sergileyen katılımcılar zorlu parkurlarda en iyi performansı ortaya koymak için kıyasıya yarıştılar.