​SÜRAT KARGO ELEKTRİKLİ ARAÇ FİLOSUNU GENİŞLETTİ

Ekonomi Pazar 03 Aralık 2023 07:00

Sürat Kargo, Sıfır Atık Projesi'nden sonra filosuna kattığı elektrikli araçlarla sürdürülebilirlik konusunda sektörün öncü şirketlerinden biri olma yolunda ilerliyor.

​Sürat Kargo elektrikli araç filosunu genişletti

Şirketten yapılan açıklamaya göre, iş süreçlerini, çevreye duyarlı, gelecek kuşaklara karşı sorumluluk bilinciyle oluşturan Sürat Kargo, Türkiye genelinde hizmet verecek elektrikli araç filosunu genişletti.

Şirket, Sıfır Atık Projesi'ne 800 şubesi ve 8 bin personeliyle katılım sağlayarak, elektrikli araçlarıyla çevreye duyarlılık konusunda çalışmalarına devam ediyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Sürat Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, faaliyet alanı gereği tüm Türkiye'de günde 600 binden fazla adrese ve milyonlarca müşteriye hizmet verdiklerini belirterek, şu değerlendirmeyi yaptı:

"İklim değişikliği ve enerji kaynaklarının hızla tüketilmesi, gezegenimizin limitlerini her geçen gün zorluyor. Yaşanabilir bir gelecek için doğal kaynakları verimli kullanmanın ve geri dönüşüme destek olmanın tüm şirketlerin sorumluluğu olduğunu düşünüyoruz. Biz de bu sorumluluk bilinci ile odağımıza sürdürebilirliği alarak doğa ile uyumlu bir gelecek yaratmayı ve çevremizi korumayı hedefliyoruz. Dünya çapında lojistik firmaları çevreci bir yapıya geçilmesi için ciddi yatırım yapıyorlar. Sürat Kargo'da da önümüzdeki yıllar içerisinde sürdürülebilirlik çerçevesinde doğa dostu, olabildiğince sıfır karbon emisyonuna yönelik adımlarımızı atmaya devam edeceğiz."

Yatırım planlarında teknolojik gelişmeler kadar çevreye duyarlılığa da öncelik verdiklerini vurgulayan Oğuz, Sıfır Atık projesini bir zorunluluk olarak görmediklerini, toplumun her kesimiyle çevre bilinci oluşturmayı hedeflediklerini aktardı.

Oğuz, "Gönüllü olarak desteklediğimiz bu projede kaynaklarımızı verimli kullanmayı, atıklarımızı ayrıştırarak geri dönüşümle doğayı korumayı, ülkemizde katma değer yaratmayı bir borç olarak görüyoruz. Bu proje bizler için çok önemli. Ulusal kargo firmaları içerisinde sıfır atık projesinin kapsamında sertifikasını alan tek firma biziz. İstanbul içerisinde sektör bağımsız olarak bakıldığında da bu belgeyi alan üçüncü firmayız. Çevreye duyarlı elektrikli araçlarımızla da aynı mesajı veriyoruz." ifadelerini kullandı.

ABONE OL